Wiózł skradzione rowery i motocykl. Mówił, że to "pomoc humanitarna na Ukrainę" (ZDJĘCIA)

16 listopad 2023
Autor: 
Wiózł skradzione rowery i motocykl. Mówił, że to "pomoc humanitarna" Fot. KAS

Pojechał do Niemiec i ukradł motocykl oraz rowery. Złodziej wpadł, gdy wjechał do Polski. Wartość skradzionych rzeczy to ponad 500 tysięcy złotych.

Lubuscy funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej praktycznie każdego dnia kontrolują pojazdy przejeżdżające polsko-niemiecką granicę w Świecku oraz poruszające się po autostradzie A2. W ostatnich dniach właśnie na granicy zatrzymali oni do kontroli samochód dostawczy marki Fiat Ducato.

Skradziony motocykl i rowery

Kierowca już na początku czynności powiedział funkcjonariuszom, że wiezie pomoc humanitarną na Ukrainę. Mundurowi mimo wszystko postanowili prześwietlić samochód za pomocą urządzenia RTG.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Dzień Otwarty Notariatu w Zielonej Górze

- Wykryto, że pojazdem przewożono motocykl oraz części innych motocykli. Jak się okazało, pojazdy zostały skradzione w Niemczech. Na pace znajdowały się też trzy całe i dwa rozkręcone rowery oraz narzędzia budowlane i ogrodowe - relacjonuje Ewa Markowicz, rzecznik lubuskiej Krajowej Administracji Skarbowej.

Celnicy oszacowali, że wartość zatrzymanych pojazdów i rzeczy wyniosła ponad 505 tysięcy złotych. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi policja.

Przeczytaj też: Akcja strażaków w komendzie policji w Zielonej Górze. Ćwiczyła grupa chemiczna (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u