Ślisko na drogach. Osobówka wypadła z drogi na krajowej "32" koło Zielonej Góry

22 listopad 2023
Autor: 
Ślisko na drogach. Osobówka wypadła z drogi na krajowej "32" koło Zielonej Góry Fot. KMP Zielona Góra

Samochód osobowy wypadł z jezdni na drodze krajowej nr 32 koło Zielonej Góry. Na trasach w regionie jest ślisko. Policja apeluje o ostrożność.

Po wieczorno-nocnych opadach śniegu na wielu drogach w województwie lubuskim, w szczególności na południu regionu, zrobiło się ślisko. Dodatkowo temperatura spadła poniżej zera. To spowodowało pogorszenie warunków drogowych.

DK32 - osobówka wypadła z drogi

W środowy poranek, 22 listopada, chwilę przed godziną 7:00 zielonogórskie służby ratownicze zostały wezwane do zdarzenia na drodze krajowej nr 32 na odcinku Zielona Góra - Leśniów Wielki. Wszystko wydarzyło się na 49-kilometrze krajówki.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Pędził Mercedesem przez wieś. Wpadł na radar, został srogo ukarany

- Kobieta kierująca Seatem nie dostosowała prędkości do trudnych warunków oraz śliskiej nawierzchni, wpadła w poślizg, a następnie zjechała do przydrożnego rowu - relacjonuje podinsp. Małgorzata Barska, rzecznik policji w Zielonej Górze.

Na miejsce przyjechały dwa zastępy straży pożarnej oraz patrol policji z Wydziału Ruchu Drogowego. Na szczęście kobieta nie doznała poważniejszych obrażeń i nie musiała być opatrywana przez medyków.

Policjanci podkreślają, aby ściągnąć nogę z gazu. - Radzimy jechać wolniej oraz zachować bezpieczną odległość od poprzedzającego pojazdu. Pamiętajmy, że niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych w okresie jesienno-zimowym - podkreśla podinsp. Barska.

Przeczytaj też: Kolizja w Zielonej Górze. Zderzenie osobówek


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u