Zorganizowana grupa przestępcza działała od stycznia 2015 roku do grudnia 2017 roku. Organizowała i prowadziła nielegalne gry hazardowe na terenie 12 województw w Polsce, w tym także w województwie lubuskim. Gang rozpracowywała Krajowa Administracja Skarbowa.
- Grupą zarządzał przedsiębiorca z Jeleniej Góry. To prezes spółek, które zajmowały się między innymi produkcją automatów do gier i ich oprogramowaniem - informuje Ewa Markowicz, rzecznik lubuskiej KAS.
Automaty wyprodukowane w Polsce były fikcyjnie sprzedawane do Europy i Afryki. Faktycznie trafiały one jednak do lokali w Polsce, w których urządzane były nielegalne gry hazardowe.
Nielegalne kasyna - zatrzymano 27 osób
Lubuska, dolnośląska, kujawsko-pomorska i zachodniopomorska Krajowa Administracja Skarbowa przeprowadziła w ostatnim czasie realizację zatrzymań osób powiązanych z grupą. Łącznie do sprawy zatrzymano 27 osób.
- Członkowie grupy zarobili na nielegalnych grach prawie 40 milionów złotych. Zabezpieczono majątek kierującego grupy o wartości 12 milionów - wymienia Markowicz.
Podejrzanym przedstawiono ponad 2 tysiące zarzutów. Mowa tu na przykład o udziale w zorganizowanej grupie przestępczej, praniu brudnych pieniędzy i organizowaniu nielegalnych gier hazardowych na automatach.
Pięciu zatrzymanych zostało już tymczasowo aresztowanych na dwa miesiące. Reszta ma zakaz opuszczania Polski i kontaktowania się z resztą podejrzanych.
Przeczytaj też: Tragiczny wypadek na obwodnicy Zielonej Góry. Jest ofiara śmiertelna (ZDJĘCIA)