Gang prowadził nielegalne gry hazardowe. Zatrzymano prawie 30 osób

22 listopad 2023
Autor: 
Gang prowadził nielegalne gry hazardowe. Zatrzymano prawie 30 osób Fot. Krajowa Administracja Skarbowa

Krajowa Administracja Skarbowa rozbiła gang zajmujący się nielegalnym hazardem na terenie Polski. Do sprawy zatrzymano 27 osób. Pięć zostało już aresztowanych.

Zorganizowana grupa przestępcza działała od stycznia 2015 roku do grudnia 2017 roku. Organizowała i prowadziła nielegalne gry hazardowe na terenie 12 województw w Polsce, w tym także w województwie lubuskim. Gang rozpracowywała Krajowa Administracja Skarbowa.

- Grupą zarządzał przedsiębiorca z Jeleniej Góry. To prezes spółek, które zajmowały się między innymi produkcją automatów do gier i ich oprogramowaniem - informuje Ewa Markowicz, rzecznik lubuskiej KAS.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Protest rolników w Zielonej Górze. Ciągniki sparaliżowały miasto

Automaty wyprodukowane w Polsce były fikcyjnie sprzedawane do Europy i Afryki. Faktycznie trafiały one jednak do lokali w Polsce, w których urządzane były nielegalne gry hazardowe.

Nielegalne kasyna - zatrzymano 27 osób

Lubuska, dolnośląska, kujawsko-pomorska i zachodniopomorska Krajowa Administracja Skarbowa przeprowadziła w ostatnim czasie realizację zatrzymań osób powiązanych z grupą. Łącznie do sprawy zatrzymano 27 osób.

- Członkowie grupy zarobili na nielegalnych grach prawie 40 milionów złotych. Zabezpieczono majątek kierującego grupy o wartości 12 milionów - wymienia Markowicz.

Podejrzanym przedstawiono ponad 2 tysiące zarzutów. Mowa tu na przykład o udziale w zorganizowanej grupie przestępczej, praniu brudnych pieniędzy i organizowaniu nielegalnych gier hazardowych na automatach.

Pięciu zatrzymanych zostało już tymczasowo aresztowanych na dwa miesiące. Reszta ma zakaz opuszczania Polski i kontaktowania się z resztą podejrzanych.

Przeczytaj też: Tragiczny wypadek na obwodnicy Zielonej Góry. Jest ofiara śmiertelna (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u