Wypadek na krajowej "29" w Lubuskiem. Maszyna leśna zderzyła się z osobówką. Są ranni (ZDJĘCIA)

27 listopad 2023
Autor: 
Wypadek na krajowej "29" w Lubuskiem Fot. OSP Cybinka

Poważny wypadek na drodze krajowej nr 29 koło Cybinki. Maszyna leśna zderzyła się z osobówką. Dwie osoby zostały ranne. Droga jest zablokowana.

Zgłoszenie wpłynęło do słubickich służb ratowniczych w poniedziałek, 27 listopada, około godziny 17:00. Na 20-kilometrze drogi krajowej nr 29 na odcinku Cybinka - Słubice doszło do wypadku z udziałem dwóch pojazdów.

Zdarzenie drogowe miało miejsce na wysokości zjazdu do miejscowości Koziczyn. Początkowo służby informowały, że ciężarówka zderzyła się z samochodem osobowym. Teraz wiemy jednak, że była to maszyna leśna. Siła zderzenia była na tyle silna, że osobówka marki Volkswagen została mocno uszkodzona.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Pędził Mercedesem przez wieś. Wpadł na radar, został srogo ukarany

Wypadek DK29 - dwie osoby ranne

Do akcji wysłano dwa zastępy straży pożarnej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Słubicach oraz dwa zastępy ochotników z OSP Cybinka. Dojechały też zespoły pogotowia ratunkowego oraz patrol policji z Wydziału Ruchu Drogowego.

Na szczęście w wyniku wypadku nikt nie zginął, ale ranne zostały dwie osoby, które podróżowały osobówką. Były one uwięzione w roztrzaskanej osobówce. W celu wykonania do nich dostępu strażacy musieli użyć specjalistycznych narzędzi hydraulicznych. W międzyczasie byli oni opatrywani przez medyków.

Poszkodowani po ewakuacji zostali przetransportowani do szpitala. Obecnie nie wiadomo, jakich obrażeń dokładnie doznali.

Wypadek na DK29 - droga zablokowana

Wszystkie szczegóły i okoliczności wypadku będzie teraz ustalać policja. Droga krajowa nr 29 w miejscu zdarzenia została całkowicie zablokowana. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami co najmniej do godziny 21:00.

- Zalecany objazd trasą Maczków, Rzepin, Cybinka w obu kierunkach - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Przeczytaj też: Groźny wypadek w Zielonej Górze. Potrącenie pieszego, był nieprzytomny (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u