Pościg za skradzionym autem. Złodziej porzucił samochód i uciekł (ZDJĘCIA)

30 listopad 2023
Autor: 
Pościg za skradzionym autem. Złodziej porzucił samochód i uciekł Fot. NOSG

Pościg za skradzionym samochodem ruszył na polsko-niemieckiej granicy w Świecku. Złodziej skończył jazdę w lesie, ale porzucił auto i uciekł pieszo.

Funkcjonariusze Straży Granicznej ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku kontrolowali we wtorek, 28 listopada, pojazdy wjeżdżające do Polski. W trakcie służby jeden z patroli postanowił zatrzymać samochód marki Toyota na polskich numerach rejestracyjnych. Kierowca nie zamierzał się jednak zatrzymywać.

- Mundurowi musieli rozpocząć pościg. Funkcjonariusze dawali kierowcy sygnały do zatrzymania, jednak on je ignorował i z bardzo dużą prędkością oddalał się w głąb Polski - relacjonuje por. SG Paweł Biskupik, rzecznik Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Działania strażaków i żołnierzy na jeziorze. Pracują pod wodą

Skradziony samochód odzyskany, kierowca uciekł

W trakcie ucieczki kierowca Toyoty zjechał z autostrady A2 w stronę Rzepina. Następnie poruszał się drogą w kierunku Boczowa. Nagle zjechał do lasu, gdzie porzucił samochód.

- Porzuconą Toyotę znaleziono w leśnym zagajniku. Nie było w niej innych osób. Wtedy funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania kierowcy pojazdu. Przeszukanie okolicy nie przyniosło jednak spodziewanego rezultatu - informuje por. SG Biskupik.

Osobówka została dokładnie przeszukana. W środku znajdowały się holenderskie tablice rejestracyjne. W trakcie sprawdzania w bazach danych na jaw wyszło, że auto figuruje jako utracone w tym samym dniu właśnie na terytorium Holandii. Potwierdzono też, że zamontowane polskie "blachy" nie są oryginalne.

Skradziony samochód o szacunkowej wartości 150 tysięcy złotych został zabezpieczony na parkingu strzeżonym. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzi policja w Sulęcinie.

Przeczytaj też: Pijany kierowca wpadł w ręce policji. Postanowił wpakować się w większe kłopoty


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u