Zielona Góra: Koniec kolejnych utrudnień w mieście. Autobusy MZK pojadą inaczej

30 listopad 2023
Autor: 
Zielona Góra: Koniec kolejnych utrudnień w mieście Redakcja/archiwum

Kierowcy będą mogli odetchnąć z ulgą. Kończy się przebudowa skrzyżowania w Zielonej Górze. Autobusy MZK Zielona Góra wrócą na stałe trasy.

Główne prace na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego, Zacisze i Wyszyńskiego w Zielonej Górze ruszyły niemalże w połowie września. To właśnie wtedy drogowcy ruszyli z przebudową krzyżówki.

Urząd Miasta Zielona Góra, a dokładniej Departament Zarządzania Drogami informował, że prace mają związek z wprowadzeniem ITS, czyli Inteligentnego Systemu Transportowego. Zgodnie z planem ma on tak sterować ruchem i sygnalizacją świetlną, aby w mieście było mniej korków.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Protest rolników w Zielonej Górze. Ciągniki sparaliżowały miasto

- ITS ma przede wszystkim usprawnić funkcjonowanie transportu publicznego. To cel numer jeden. Dla MZK przewidzieliśmy priorytet. Polegać on będzie na nadawaniu zielonego światła autobusom zbliżającym się do skrzyżowania i opóźnionym w stosunku do rozkładu jazdy - tłumaczy Krzysztof Staniszewski, zastępca dyrektora Departamentu Zarządzania Drogami w magistracie.

Roboty połączyły się jednocześnie z modernizacją sieci wodociągowej.

- Przy okazji miejskiej inwestycji przebudowy skrzyżowania chcemy poprawić stan sieci wodociągowej, do której jest teraz dostęp. Zapobiegamy w ten sposób awariom - podkreślały Wodociągi Zielona Góra.

Koniec utrudnień. Autobusy MZK Zielona Góra pojadą inaczej

Na czas prac kierowcy musieli uzbroić się w cierpliwość. Na szczęście utrudnienia w ruchu w tym miejscu będziemy mieli już za sobą. Jak przekazuje Miejski Zakład Komunikacji w Zielonej Górze w piątek, 1 grudnia, przywrócona zostanie możliwość przejazdu przez skrzyżowanie Zacisze, Wojska Polskiego i Wyszyńskiego.

Zmiany na skrzyżowaniu to także zmiany w kursowaniu autobusów MZK Zielona Góra, które jeździły innymi trasami. Jutro wszystko wróci jednak do normy, bo przywrócone zostają stałe przebiegi tras linii nr 5, 10 i 39. Jednocześnie przywraca się funkcjonowanie przystanków Porzeczkowa (nr przystanku 277) i Zacisze (nr 275 i 366).

Przypominamy, że aktualny rozkład jazdy MZK Zielona Góra znajdziecie tutaj: strona przewoźnika.

Przeczytaj też: Pościg za skradzionym autem. Złodziej porzucił samochód i uciekł (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u