Uderzył w bramownicę na wiadukcie w Zielonej Górze. Później spowodował kolizję

30 listopad 2023
Autor: 
Uderzył w bramownicę na wiadukcie. Później spowodował kolizję Fot. KMP Zielona Góra

Wjechał pod zakaz i uderzył ciężarówką w ogranicznik na wiadukcie w Zielonej Górze. Miał pecha, bo później spowodował kolizję i wezwano policję.

Pod koniec maja wiadukt na alei Zjednoczenia w Zielonej Górze został całkowicie zamknięty dla pojazdów o masie powyżej 3,5 tony, czyli między innymi autobusów i ciężarówek. W okolicy pojawiły się więc znaki zakazu. To wszystko z uwagi na opłakany stan techniczny konstrukcji. Mocno uszkodzone były na przykład elementy nośne.

Sytuację na wiadukcie często kontrolowali zielonogórscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego. I tak kierowcy, którzy lekceważyli znaki, otrzymywali mandaty karne. Z czasem pojawiły się tam specjalne ograniczniki wysokości.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Akcja strażaków przy Warcie. Woda z kanału podchodziła pod posesje

Wiadukt Zielona Góra - uderzył ciężarówką w bramownicę

Niestety część kierowców dalej za nic ma ustawione znaki drogowe. Tak było też w środę, 29 listopada. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca ciężarówki marki Man poruszał się al. Zjednoczenia. Mimo znaków zakazu zaczął wjeżdżać na w kierunku ronda PCK.

Kiedy podjeżdżał pod górę, stanęła przed nim wspomniana już bramownica wyznaczająca wysokość pojazdów. Mężczyzna najprawdopodobniej myślał jednak, że przejedzie i jechał dalej. Niestety pomylił się i uderzył ciągnikiem siodłowym w ogranicznik. Mimo wszystko kierowca odjechał z miejsca zdarzenia bez jakichkolwiek konsekwencji.

Wpadł, bo doprowadził do kolizji

Po czasie mundurowi z zielonogórskiej drogówki zostali wezwani do zdarzenia drogowego na terenie miasta. Ten sam kierujący ciężarówką doprowadził do kolizji z samochodem osobowym.

- Policjanci otrzymali zdjęcia z wcześniejszego zdarzenia na wiadukcie i pomimo tego, że kierowcy udało się odjechać, nie uniknął odpowiedzialności. Mandat za to wykroczenie otrzymał podczas rozliczania za spowodowanie kolizji - relacjonuje podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzecznik policji w Zielonej Górze.

Tym sposobem mężczyzna otrzymał mandaty o łącznej kwocie przeszło 1,5 tysiąca złotych. Mundurowi przestrzegają kierowców, którzy będą lekceważyć znaki przy wiadukcie.

Przeczytaj też: Młody chłopak potrącił 15-latkę w Zielonej Górze. Wcześniej driftował na rondzie (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u