Co dalej z wiaduktem Zjednoczenia w Zielonej Górze? Jest decyzja

06 grudzień 2023
Autor: 
Co dalej z wiaduktem Zjednoczenia w Zielonej Górze? Jest decyzja Redakcja, Google Maps

Wiadukt na Zjednoczenia w Zielonej Górze został całkowicie zamknięty dla ruchu. Podjęto decyzję, co będzie dalej. Kierowcy nie będą zadowoleni.

Wszystko zaczęło się w niedzielę, 3 grudnia. Po zgłoszeniach od kierowców policja w Zielonej Górze podjęła decyzję o zamknięciu wiaduktu na alei Zjednoczenia.

Mundurowi początkowo poinformowali o pęknięciach w konstrukcji budowli, jednak po chwili dodali, że chodzi o nadmierne rozszerzenie dylatacji. Przerwa między dwoma fragmentami wiaduktu wynosiła około 13 centymetrów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Pędził Mercedesem przez wieś. Wpadł na radar, został srogo ukarany

Do sytuacji odniósł się wówczas prezydent miasta Janusz Kubicki. - Nie ma pęknięć, tylko jest SZCZELINA DYLATACYJNA, która zgodnie z zasadmi fizyki ma prawo się poszerzać. Biorąc jednak pod uwagę bezpieczeństwo kierowców poleciłem przeprowadzić dodatkowe badania. Wiadukt będzie zgodnie z decyzja POLICJI wyłączony - uspokajał w mediach społecznościowych (pisownia oryginalna).

Wiadukt Zjednoczenia Zielona Góra - dylatacja zakryta

We wtorek, 5 grudnia, na wiadukcie pojawili się robotnicy. Rozstawiono namiot i ruszyły nocne prace. Pracownicy zakrywali dziurę powstałą w wyniku rozszerzenia dylatacji za pomocą blachy. W ruch poszła spawarka.

- Szczelina dylatacyjna w związku z tym, że przed laty źle przeprowadzono remont, jest większa, niż normy wskazują. Dylatacja została przykryta maskującymi, naspawanymi dwoma blachami. To zmiana kosmetyczna powodująca, że nie będą na przykład niszczyły się opony - mówił na antenie Radia Index wiceprezydent Zielonej Góry Krzysztof Kaliszuk.

Wiadukt Zielona Góra zamknięty - jest decyzja, co dalej

Obiekt sprawdził profesor Adam Wysokowski, kierownik Zakładu Dróg, Mostów i Kolei Instytutu Budownictwa Uniwersytetu Zielonogórskiego. Teraz wiemy już, że wiadukt na alei Zjednoczenia w Zielonej Górze będzie zamknięty na dłużej niż pierwotnie przewidywano.

- Na dziś mamy ustalenia, że 24 grudnia na gwiazdkę Zielonogórzanie będą mieli tę przeprawę otwartą. Do Wigilii mamy wiadukt zamknięty - informował Kaliszuk.

Wiceprezydent przekazał, że dziewiąta z siedemnastu podpór jest bardzo zdegradowana i "grozi to katastrofą". Profesor Wysokowski zaprojektuje specjalny, żelbetowy kielich wzmacniający, który obejmie najbardziej zdegradowaną podporę. Bez jej założenia nie powinno dopuszczać się obiektu do użytkowania.

Korki w Zielonej Górze

Decyzja o przedłużeniu zamknięcia wiaduktu na Zjednoczenia w Zielonej Górze z pewnością nie zachwyca kierowców. Niestety zamknięcie konstrukcji powoduje, że w mieście codziennie tworzą się spore korki, zwłaszcza w godzinach szczytu komunikacyjnego. Samochody stoją m.in. na Trasie Aglomeracyjnej (ul. Herberta) czy ulicach Batorego i Jana z Kolna.

- Całe miasto sparaliżowane. Tyle czasu nie ma komu zrobić coś z tym mostem - komentuje pani Magda. Podobnego zdania jest pani Małgorzata: "A dzisiaj Armagedon na Batorego. Jechałam do pracy prawie godzinę".

Przeczytaj też: Pożar w Zielonej Górze. Płonął samochód. Trwa akcja strażaków (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u