Nietypowe prezenty dla piratów drogowych. Akcja policji w mieście (ZDJĘCIA)

06 grudzień 2023
Autor: 
Nietypowe prezenty dla piratów drogowych. Akcja policji w mieście Fot. KMP Zielona Góra

Mikołajki 2023. Nietypowa akcja policji w Zielonej Górze. 6 grudnia do mundurowych z drogówki dołączył Polikołaj. "Niegrzeczni" kierowcy dostawali rózgi.

Mikołajki to nic innego jak Dzień Świętego Mikołaja. Dlatego dziś do zielonogórskich policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego dołączył nie kto inny jak Polikołaj. Ten specjalny patrol z samego rana wyjechał na ulice miasta, aby dbać o bezpieczeństwo na drogach.

Mundurowi w asyście Polikołaja rozstawili się między innymi na Szosie Kisielińskiej. Na ich celowniku znaleźli się kierujący, którzy jechali od centrum miasta w stronę osiedla Pomorskiego. Sprawdzano przede wszystkim prędkość, z jaką poruszają się samochody.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Chciał być romantyczny, ale nie pykło. Teraz ma spore problemy.

Polikołaj Zielona Góra - nietypowe prezenty dla piratów drogowych

Do kontroli ściągano praktycznie wszystkich. Wzorowi kierowcy nie mieli się jednak czego obawiać. Dla "niegrzecznych" kierowców, którzy popełnili drobne wykroczenia wybór był prosty. Zamiast mandatu i punktów karnych była rózga od Polikołaja.

- Polikołaj Radia ESKA wspólnie z funkcjonariuszami rozdawał prezenty kierowcom jeżdżącym zgodnie z przepisami. W tym roku rozdał zdecydowanie więcej upominków niż rózg - informuje policja w Zielonej Górze.

Ta mikołajkowa akcja w Zielonej Górze to już tradycja, która trwa od przeszło 20 lat. Organizowana jest wspólnie przez Radio ESKA i Komendę Miejską Policji w Zielonej Górze. Jej głównym celem jest uświadamianie kierowców o konieczności stosowania się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego.

Przeczytaj też: Co dalej z wiaduktem Zjednoczenia w Zielonej Górze? Jest decyzja


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u