Pijani rowerzyści wpadli w ręce policji. Dostali spore mandaty

12 styczeń 2024
Autor: 
Pijani rowerzyści wpadli w ręce policji. Dostali spore mandaty Fot. KWP Gorzów Wlkp.

Pijany rowerzysta wpadł w Nowej Soli. Później mundurowi zatrzymali kolejnych cyklistów na "podwójnym gazie". Każdy został ukarany sporym mandatem.

Ostatnia nowelizacja spowodowała, że taryfikator mandatów poniósł grzywny nie tylko dla kierujących pojazdami mechanicznymi, ale również dla rowerzystów. Na własnej skórze przekonało się już o tym wiele użytkowników jednośladów, lecz "chętnych" nadal nie brakuje.

Pijani rowerzyści w Nowej Soli

W niedzielę, 7 stycznia, patrol nowosolskich policjantów w trakcie służby na terenie miasta zwrócił uwagę na mężczyznę, który jechał rowerem całą szerokością jezdni. Mundurowi postanowili zatrzymać go do kontroli.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Płonie opuszczony budynek w Sulechowie. Łuna ognia widoczna z daleka

- Podczas legitymowania mundurowi wyczuli od kierującego woń alkoholu. Okazało się, że cyklista był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało, że 37-latek miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie - relacjonuje asp. Justyna Sęczkowska-Sobol, rzecznik policji w Nowej Soli.

Pijany rowerzysta, który był jednocześnie niechlubnym rekordzistą dnia, otrzymał mandat karny w wysokości 2500 złotych. W kolejnych godzinach funkcjonariusze zatrzymali jeszcze dwóch innych cyklistów na "podwójnym gazie". Ich również ukarano mandatami w kwocie 2,5 tysiąca złotych.

- Pamiętajmy, że pijani kierowcy i rowerzyści w konfrontacji z poruszającym się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Nietrzeźwy kierujący jest poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg - podkreśla asp. Sęczkowska-Sobol.

Przeczytaj też: Pędzili radiowozem na sygnale. To był wyścig o życie. "Musieli zdążyć na czas"


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u