Nietypowa akcja strażaków. "Wszedł na czubek dachu" (ZDJĘCIA)

29 styczeń 2024
Autor: 
Nietypowa akcja strażaków. "Wszedł na czubek dachu" Fot. OSP Lubniewice

Nietypowa interwencja strażaków w Lubniewicach koło Sulęcina. Ich pomocy potrzebował lis, który utknął w trakcie wędrówki.

Zgłoszenie z prośbą o pomoc wpłynęło do dyżurnego straży pożarnej w Sulęcinie w poniedziałkowy poranek, 29 stycznia, tuż po godzinie 8:45. Ratownicy zostali wezwani na posesję przy ulicy Gorzowskiej w Lubniewicach.

Lis na dachu, czyli nietypowa akcja strażaków

Okazało się, że na dachu jednego z budynków mieszkalnych znajdował się lis hodowlany. Zwierzę w trakcie wędrówki dostało się na sam czubek domu, ale nie mogło już samodzielnie zejść na ziemię.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Marcin Pabierowski: stawiam na szkołę nowoczesną. Edukacja to filar miasta

Do akcji wyruszył zastęp miejscowych strażaków z OSP Lubniewice. Dojechał także podnośnik hydrauliczny z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Sulęcinie. Po kilku minutach działań sytuacja została opanowana.

- Przestraszone zwierzę udało się w bezpieczny sposób sprowadzić na ziemię i przekazać w ręce właścicielki - informują ochotnicy z OSP Lubniewice.

Interwencja zaskoczyła nie tylko strażaków, ale i okolicznych mieszkańców. "Chyba bawi się za kominiarza od rana. Najważniejsze że cały i zdrowy" - pisze Magdalena. "A to ci dopiero wędrownik. Brawo dla straży" - dodaje Zuzanna.

Przeczytaj też: WOŚP 2024 w Lubuskiem. Sprawdź, ile pieniędzy zebrały sztaby


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u