Kurier prawie zderzył się z radiowozem. Tłumaczenie zaskoczyło policjantów

07 luty 2024
Autor: 
Kurier prawie zderzył się z radiowozem Fot. KMP Zielona Góra

Niebezpieczny manewr na skrzyżowaniu w Zielonej Górze. Kurier prawie zderzył się z radiowozem policji. Dalej było tylko gorzej.

Groźna sytuacja miała miejsce we wtorek, 6 lutego, w Zielonej Górze. W godzinach wieczornych na skrzyżowaniu ulic Długiej, Łużyckiej i Dąbrówki kurier kierujący pojazdem marki Nissan e-NV200 prawie zderzył się z oznakowanym radiowozem policji.

- Kierujący busem 29-latek nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej - informuje podinsp. Małgorzata Barska, rzecznik policji w Zielonej Górze.

Prawie uderzył w radiowóz. Jak się tłumaczył?

Mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego od razu postanowili zatrzymać kuriera do kontroli. W trakcie czynności funkcjonariuszy zaskoczyło tłumaczenie kierowcy.

- Mężczyzna tłumaczył policjantom, że spojrzał na niewłaściwy sygnalizator - relacjonuje podinsp. Barska.

Wjazd na skrzyżowanie na czerwonym świetle i bliskie spotkanie z radiowozem to jedno. Szybko okazało się, że 29-latek ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami za przekroczony limit punktów karnych. I tak policjanci sporządzili wniosek o ukaranie do sądu.

Przeczytaj też: Protest rolników. Ciągniki zablokują drogi w Zielonej Górze


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u