Pogoda Lubuskie. Są ostrzeżenia IMGW przed silnym wiatrem

06 luty 2024
Autor: 
Pogoda Lubuskie. Są ostrzeżenia IMGW przed silnym wiatrem Redakcja

Pogoda Lubuskie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnymi porywami wiatru. Alert obowiązuje w całym regionie.

Od kilku dni w województwie lubuskim mamy do czynienia z porywistym wiatrem. Teraz jego prędkość ma się jednak zwiększać. Dziś synoptycy IMGW wydali ostrzeżenia pierwszego stopnia przed sinym wiatrem.

Pogoda Lubuskie. Silny wiatr - ostrzeżenia IMGW

Alert będzie obowiązywał od godziny 16:00 we wtorek, 6 lutego, do godziny 4:00 w środę, 7 lutego. Prawdopodobieństwo zjawiska oceniono na 80 procent.

- Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h, w porywach do 80 km/h, z południowego zachodu i zachodu - czytamy w komunikacie IMGW.

Apelujemy o ostrożność i radzimy unikać parkowania samochodów pod drzewami czy słupami energetycznymi. Warto mieć więc naładowane baterie w telefonach czy przygotowane latarki, które mogą okazać się przydatne, gdy zabraknie prądu.

Ostrzeżenia IMGW - alert pierwszego stopnia

Czym jest ostrzeżenie meteorologiczne IMGW pierwszego stopnia?

- Ostrzeżenie przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na te czynniki jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej - wyjaśnia instytut.

Przeczytaj też: Pożary samochodów w Zielonej Górze. To robota podpalacza (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u