Protest rolników. Ciągniki zablokują drogi w Zielonej Górze

06 luty 2024
Autor: 
Protest rolników. Ciągniki zablokują drogi w Zielonej Górze Redakcja

Protest rolników w Zielonej Górze. Ciągniki będą blokować drogi w centrum miasta. Pojazdy będą jeździć w kolumnie. Będą spore utrudnienia w ruchu.

Protesty rolników w ostatnim czasie odbywają się w wielu miejscach na terenie Polski, ale i całej Europy. Strajk odbędzie się także na terenie województwa lubuskiego.

- Rolnicy protestują przede wszystkim przeciwko nadmiarowemu importu produktów rolno-spożywczych z Ukrainy oraz polityce rolnej Unii Europejskiej - podkreśla Rafał Nieżurbida, rolnik z zielonogórskiej Krępy.

Protest rolników Zielona Góra. Jak wygląda trasa?

Już w piątek, 9 lutego, ciągniki rolnicze wyjadą na ulice Zielonej Góry. Rolnicy spotkają się na parkingu przy zielonogórskim cmentarzu i wyruszą w trasę około godziny 12:00. Kolumna około 100 traktorów będzie poruszać się po mieście w asyście policji z prędkością 5-10 kilometrów na godzinę.

Rolnicy pojadą ulicami Wrocławską, Lwowską, Podgórną, rondem 11 listopada, Chrobrego i rondem Michała Kaziowa. Około godziny 13:30 kolumna ciągników dotrze na plac Bohaterów, gdzie planowany jest briefing prasowy. I tak planowo do godziny 14:00 zablokowany będzie odcinek ul. Bohaterów Westerplatte od ul. Ułańskiej do ul. Kupieckiej.

Dalej kolumna ciągników pojedzie al. Wojska Polskiego, rondem PCK w kierunku ul. Dąbrówki, Długiej i Wrocławskiej. Protest ma zakończy się około godziny 15:00 na parkingu cmentarza przy ul. Wrocławskiej.

Protest Zielona Góra. Utrudnienia MZK

- MZK Zielona Góra informuje, że w godzinach 11:00 - 15:00 wystąpią utrudnienia. Autobusy mogą podjeżdżać na przystanki z opóźnieniem. Ponadto od godziny 13:00 do 13:45 z uwagi na brak możliwości przejazdu przez ul. Bohaterów Westerplatte z obsługi komunikacyjnej zostaną wyłączone przystanki Centrum (w obu kierunkach) - przekazuje Urząd Miasta Zielona Góra.

Poniżej umieszczamy dokładną trasę przejazdu kolumny ciągników po Zielonej Górze.

Przeczytaj też: Akcja CBŚP w Lubuskiem. Nie żyje znany gangster. "Padł strzał"


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u