Pożar w Słubicach. Autobusy płonęły jak pochodnie (ZDJĘCIA)

07 luty 2024
Pożar w Słubicach. Autobusy płonęły jak pochodnie Fot. OSP Rzepin

Pożar w Słubicach. Nocą w ogniu stanęły autobusy pozostawione na parkingu. Ogień objął też samochód osobowy.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do dyżurnego straży pożarnej w Słubicach w środową noc, 7 lutego, chwilę przed godziną 2:00. W mieście na hotelowym parkingu przy ulicy Transportowej płonęły autobusy.

Początkowo do akcji wyruszyły dwa zastępy gaśnicze ze słubickiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej. Kiedy strażacy dojechali na miejsce, ogień niemalże całkowicie obejmował już autokary. Ratownicy wyposażeni w aparaty powietrzne od razu rozwinęli linie gaśnicze i rozpoczęli walkę z żywiołem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Tak wiozła dzieci na skuterze. Policjanci byli bezwzględni

Pożar Słubice - autobusy doszczętnie spłonęły

Pożar był na tyle rozwinięty, że na miejsce zadysponowano też dwa samochody z OSP Słubice oraz zastęp z OSP Rzepin. W międzyczasie płomienie objęły także przód stojącego obok samochodu osobowego marki Seat.

Po kilkunastu minutach sytuacja pożarowa była już opanowana. Wówczas rozpoczęło się dokładne dogaszanie samochodów. Niestety mimo szybkiej reakcji strażaków oba autobusy całkowicie spłonęły. Teraz nadają się już tylko do kasacji.

Dokładna przyczyna pożaru nie jest znana. Opinię w tej sprawie wyda już wkrótce biegły z zakresu pożarnictwa. Na miejsce wezwano patrol policji, który zabezpieczył teren zdarzenia.

Przeczytaj też: Kurier prawie zderzył się z radiowozem. Tłumaczenie zaskoczyło policjantów


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u