Nie żyje 10-latek. Policja szuka sprawcy, który uciekł ciemnym BMW

10 luty 2024
Autor: 
Nie żyje 10-latek. Policja szuka sprawcy, który uciekł ciemnym BMW Redakcja/Archiwum

Tragiczny wypadek w Wawrowie koło Gorzowa Wielkopolskiego. Kierowca BMW śmiertelnie potrącił 10-letniego chłopca. Dziecko miało jechać z rówieśnikami na ferie zimowe do Zakopanego. Policja szuka sprawcy wypadku, który uciekł z miejsca zdarzenia. 

Aktualizacja: Sprawca został zatrzymany. Więcej: "Kierowca BMW zabił 10-latka i uciekł. Jest w rękach policji (ZDJĘCIA)"

Wszystko wydarzyło się w piątek, 9 lutego około godziny 23:30 w rejonie kościoła w Wawrowie. - Trwały ostatnie przygotowania do wyjazdu na ferie do Zakopanego. Dzieci wchodziły do autobusu, otwarte były luki bagażowe. W pewnym momencie od strona ronda z dużą prędkością nadjechał kierujący najprawdopodobniej ciemnym BMW i z dużą siłą potrącił 10-letniego chłopca, jednego z uczestników wycieczki - przekazał podinsp. Marcin Maludy, rzecznik prasowy lubuskich policjantów. 

Kierowca BMW nie zatrzymał się i nie udzielił pomocy potrąconemu chłopcu. - Według relacji świadków w wyraźny sposób przyśpieszył i uciekł z miejsca tragedii - zaznaczył podinsp. Marcin Maludy. Na miejsce wypadku jako pierwsi dotarli policjanci, którzy rozpoczęli reanimację 10-latka. Po chwili działania podjęli ratownicy medyczni. Dziecko w krytycznym stanie zostało przetransportowane do szpitala w Gorzowie Wielkopolskim. Niestety lekarzom nie udało się uratować jego życia.

Śmiertelne potrącenie dziecka w Wawrowie. Trwają poszukiwania kierowcy BMW

Policjanci przez kilka godzin prowadzili dokładne oględziny miejsca wypadku. Funkcjonariusze zabezpieczyli wszystkie ślady. W międzyczasie mundurowi prowadzili inne czynności operacyjne. - Powołano specjalny zespół złożony z funkcjonariuszy kilku pionów, w tym ruchu drogowego, prewencji, śledczych i kryminalnych, który poszukuje sprawcy. Pracujemy równolegle na wielu obszarach - dodał Maludy.

Policjanci przeglądają zapisy z kamer miejskiego monitoringu oraz kamer samochodowych. - Chcemy znaleźć punkt odniesienia. Robimy wszystko, aby dotrzeć do kierowcy, zatrzymać, postawić zarzuty i postawić go w stan oskarżenia - przekazał podinsp. Marcin Maludy. Policjanci apelują do świadków, aby przekazywali wszystkie informacje na numer 47 79 111 11 lub 112. 

Za śmiertelne potrącenie i odjazd z miejsca wypadku kierowcy BMW grozi nawet 12 lat pozbawienia wolności. Pytanie, czy był pod działaniem alkoholu i narkotyków. Będzie to sprawdzane. - Cenna jest każda godzina. Zatrzymanie jest kwestią czasu - dodał Maludy. 

Aktualizacja: Sprawca został zatrzymany. Więcej: "Kierowca BMW zabił 10-latka i uciekł. Jest w rękach policji (ZDJĘCIA)"

Przeczytaj też: Pożar w Przylepie. Posłowie KO wnioskują do Prokuratora Generalnego. "Rozliczymy ich"


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..KN

Coś bym o sobie napisał, ale jeszcze to chwilę potrwa ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u