Pożar w pałacu pod Świebodzinem. Trwa akcja strażaków

21 luty 2024
Autor: 
Pożar w pałacu pod Świebodzinem. Trwa akcja strażaków Redakcja/archiwum

Pożar koło Świebodzina. Ogień pojawił się w zabytkowym pałacu, w którym działa boutique hotel. Trwają działania strażaków.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do dyżurnego straży pożarnej w Świebodzinie w środowe popołudnie, 21 lutego, chwilę przed godziną 16:00. Ogień pojawił się w zabytkowym pałacu położonym w miejscowości Chociule. To obiekt prywatny, w którym działa boutique hotel posiadający pokoje i apartamenty do wynajęcia.

Do akcji wysłano zastępy straży pożarnej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Świebodzinie oraz podnośnik hydrauliczny z jednostki PSP w Sulechowie. Ponadto na miejsce skierowano najbliższe jednostki OSP.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Marcin Pabierowski: stawiam na szkołę nowoczesną. Edukacja to filar miasta

Pożar Chociule. Pożar w zabytkowym pałacu

Strażacy, którzy jako pierwsi dojechali pod pałac, wyposażeni w aparaty powietrzne udali się na rozpoznanie. W międzyczasie rozwinięte zostały linie gaśnicze. Łącznie do wsi Chociule zjechało siedem zastępów straży pożarnej.

- Na piętrze obiektu w jednym z pokoi ogniem objęta została szafa oraz drewniana podłoga. W pobliskich pokojach znajdowały się dwie osoby, ale opuściły budynek przed przyjazdem zastępów - relacjonuje mł. bryg. Arkadiusz Kaniak, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim.

Działania strażaków cały czas trwają. Pożar jest już zlokalizowany, czyli nie rozprzestrzenia się dalej. Po całkowitym opanowaniu sytuacji konieczne będzie dokładne oddymienie pałacu.

Dokładna przyczyna pożaru nie jest znana. Ze wstępnych ustaleń wynika jednak, że wszystkiemu winna będzie instalacja elektryczna.

Przeczytaj też: Strażacy z OSP Letnica proszą o pomoc. Nigdy nie wiedzą, czy dojadą na akcję (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u