Pijany kierowca firmy przewozowej wpadł pod Zieloną Górą. Wiózł ludzi za granicę (ZDJĘCIA)

22 luty 2024
Autor: 
Pijany kierowca firmy przewozowej. Wiózł ludzi za granicę Fot. Czytelnik, Redakcja, KMP Zielona Góra

Akcja policji pod Zieloną Górą. Pijany kierowca wpadł na działaniach "Trzeźwy poranek". Zawodowo wiózł ludzi do Niemiec. Dalej nie pojechał.

Każdego dnia na polskie drogi wyjeżdżają pijani kierowcy. To wszystko mimo licznych kontroli i zaostrzania kar. Policja nie zamierza jednak odpuszczać i organizuje cykliczne kontrole.

W Zielonej Górze i na terenie powiatu zielonogórskiego prócz działań prowadzonych przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji coraz częściej własne akcje organizują lokalne komisariaty oraz posterunki. Tak było również dziś, 22 lutego. Działania "Trzeźwy poranek" przeprowadzili mundurowi z Posterunku Policji w Nowogrodzie Bobrzańskim.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Poseł Elżbieta Anna Polak: Janusz Kubicki nie dotrzymuje nawet umów spinanych

Trzeźwy poranek - wpadł zawodowy kierowca

Policjanci jeszcze we wczesnych godzinach porannych pojawili się w samym Nowogrodzie Bobrzańskim oraz w miejscowości Klępina. Dzielnicowi kontrolowali wszystkie pojazdy.

W trakcie akcji w ręce mundurowych wpadł zawodowy kierowca jednej z lubuskich firm oferujących międzynarodowe przewozy pasażerskie. Mężczyzna przewoził busem dwie osoby, jechali do Niemiec. Szybko okazało się, że dalej w trasę nie pojadą.

- Kierowca miał w organizmie ponad 1,3 promila alkoholu i jak się okazało ma dwa aktywne zakazy prowadzenia pojazdów orzeczone przez sądy. To wyjątkowo nieodpowiedzialne - podkreśla podinsp. Małgorzata Barska, rzecznik policji w Zielonej Górze.

Jazda pod wpływem alkoholu - co grozi?

Nietrzeźwy kierowca to potencjalny sprawca tragedii na drodze. Niestety wciąż nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę.

Przypominamy, że kierowanie w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) to przestępstwo. Grozi za to kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do nawet 15 lat. Ponadto kierowca musi zapłacić co najmniej 5 tysięcy złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej.

Jazda w stanie po spożyciu alkoholu to z kolei wykroczenie. Wówczas kierowcy muszą liczyć się z grzywną od 50 do 5000 złotych i dopisaniem do swoich kont 15 punktów karnych. Ponadto grozi im zakaz prowadzenia pojazdów od 6 miesięcy do 3 lat.

Przeczytaj też: Akcja policyjnych "narkotykowców" w Zielonej Górze. Zatrzymano młodego dilera (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u