Oszuści wyrolowali 73-latka. Stracił fortunę. "Chciał zainwestować w fikcyjną spółkę"

27 luty 2024
Autor: 
Oszuści wyrolowali 73-latka. Stracił fortunę Redakcja/archiwum

Zauważył ogłoszenie w sieci i chciał szybko zarobić. Od razu się zgodził i rozpoczął inwestowanie. Ostatecznie 73-latek z Nowej Soli stracił fortunę.

Osoby zaangażowane w oszustwa korzystają z różnych metod. O tych "na wnuczka" czy "na policjanta" mówi się bardzo często, ale ostatnimi czasy do tego zestawienia możemy dołożyć również m.in. sposób "na doradcę inwestycyjnego". Pojawiają się też możliwości inwestowania w fikcyjne firmy.

Chciał szybko zarobić. Zainwestował u oszustów

Tym razem swoje oszczędności stracił 73-letni mieszkaniec Nowej Soli. Zachęciło go do tego ogłoszenie, które zauważył w internecie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Samorządowcy KO liczą na zmianę w fotelu prezydenta Zielonej Góry

- Znalazł w sieci ogłoszenie o możliwości zainwestowania pieniędzy. Wskazany w ogłoszeniu link przekierował go na stronę firmy. Następnym krokiem było podanie swoich danych. Po chwili skontaktował się z nim konsultant i zaproponował założenie konta do inwestowania. Mężczyzna się zgodził i rozpoczął inwestowanie - informuje asp. Justyna Sęczkowska-Sobol, rzecznik policji w Nowej Soli.

Mężczyzna liczył na bardzo szybki zysk. Ostatecznie nie zyskał ani grosza. Stracił za to łącznie blisko 50 tysięcy złotych.

Oszustwo w internecie. "Padł ofiarą manipulacji"

Jak zaznacza policja, w ostatnim czasie na portalach społecznościowych można znaleźć fałszywe ogłoszenia o możliwości szybkiego zysku. Oszuści wykorzystują do tego nazwy i logo znanych firm. Obiecują szybki i duży zysk zainwestowanych pieniędzy.

- 73-letni mężczyzna padł ofiarą manipulacji ze strony przestępców, podających się za konsultantów platformy inwestycyjnej. Pamiętajmy, że to czy jesteśmy bezpieczni w sieci, zależy w dużej mierze od nas samych. Oszustwa w sieci to poważne zagrożenie dla finansów - podkreśla asp. Sęczkowska-Sobol.

Przeczytaj też: Pijani kierowcy ciężarówek zatrzymani na S3. Wiemy, jak się tłumaczyli (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u