19-latek zdemolował tymczasowy dworzec PKP. Wiemy, jak tłumaczył się policji

28 luty 2024
Autor: 
19-latek zdemolował tymczasowy dworzec PKP. Wiemy, jak tłumaczył się policji Fot. KMP Zielona Góra

Tymczasowy dworzec PKP w Sulechowie padł ofiarą 19-latka. Młody mężczyzna postanowił wyżyć się m.in. na szybach. Został zatrzymany. Wszystko zgonił na alkohol.

Sytuacja miała miejsce w czwartek, 22 lutego. Na tymczasowy dworzec PKP w Sulechowie wparował młody mężczyzna, który postanowił zdemolować wiatę. Między innymi powybijał on szyby i zniszczył tablicę informacyjną.

Zawiadomienie o zniszczeniu mienia wpłynęło na Komisariat Policji w Sulechowie. Zgłaszający wycenił straty na 3 tysiące złotych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Wojewoda Lubuski Marek Cebula z poparciem dla Marcina Pabierowskiego

Dworzec PKP Sulechów. 19-latek tłumaczył, że był pijany

Sprawą zajęli się funkcjonariusze kryminalni. Ustalili, że sprawca wpadł w oko kamery monitoringu, która znajduje się w pobliżu miejsca zdarzenia. Choć młody mężczyzna widoczny na nagraniu nie był im znany, to szybko ustalili oni jego tożsamość. Młody wandal został zatrzymany już następnego dnia, czyli 23 lutego.

- Kryminalni zatrzymali 19-letniego mieszkańca jednej z podsulechowskich miejscowości. Mężczyzna usłyszał zarzut zniszczenia mienia i przyznał się do tego czynu. Próbował usprawiedliwić swoje zachowanie wypitym alkoholem. Mówił, że nie pamięta, dlaczego tak zrobił - relacjonuje podinsp. Małgorzata Barska, rzecznik policji w Zielonej Górze.

Wkrótce młody mężczyzna stanie przed sądem. Za zniszczenie mienia grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Alkohol sprzyja zachowaniom niezgodnym z prawem

- Statystyki oceniają, że około 1/3 przestępstw popełniania jest pod wpływem alkoholu. Alkohol powoduje osłabienie działania hamulców moralnych, osoba pijana postępuje w taki sposób, w jaki na trzeźwo nigdy by nie postąpiła. Często takie właśnie usprawiedliwienie słyszą policjanci przesłuchujący sprawców przestępstw czy wykroczeń - podkreśla podinsp. Barska.

Przeczytaj też: Pożar w budynku w Zielonej Górze. "W środku były dwie osoby" (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u