Dramatyczne sceny w Gorzowie. Było o krok od tragedii (ZDJĘCIA)

29 luty 2024
Autor: 
Dramatyczne sceny w Gorzowie. Było o krok od tragedii Fot. KMP Gorzów Wielkopolski

O krok od tragedii w Gorzowie Wielkopolskim. Mężczyzna chciał skoczyć z wiaduktu. Na miejsce przyjechały służby ratownicze.

Wszystko wydarzyło się w czwartkową noc, 29 lutego. O godzinie 3:30 do gorzowskich służb ratowniczych wpłynęło zgłoszenie, że na wiadukcie na Trasie Nadwarciańskiej siedzi mężczyzna, który znajduje się w niebezpieczeństwie.

- Na miejsce natychmiast został skierowany patrol, który potwierdził, że jego życie i zdrowie jest zagrożone. W takich chwilach liczy się każda sekunda, aby nie dopuścić do nieszczęścia drugiego człowieka - relacjonuje asp. Ewelina Banaszek z policji w Gorzowie Wielkopolskim.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Barbara Nowacka: Marcin Pabierowski to gwarancja zmiany jakiej potrzebuje teraz Zielona Góra

Próba samobójcza Gorzów Wielkopolski

Mężczyzna nie ukrywał swoich zamiarów. Chciał skoczyć z wiaduktu. W międzyczasie na miejsce dojechały dwa zastępy straży pożarnej i zespół pogotowia ratunkowego. Strażacy od razu rozstawili skokochron.

- Na miejsce przybył komisarz Łukasz Jakś i podjął mediację z mężczyzną. Policjant z kilkunastoletnim doświadczeniem doskonale wiedział, jak rozmawiać z osobą znajdującą się w trudnej sytuacji. Po długiej rozmowie mężczyzna zszedł z wiaduktu - informuje asp. Banaszek.

Desperat trafił w ręce medyków. Został przetransportowany do szpitala, gdzie znalazł się pod opieką specjalistów.

Jesteś w kryzysie psychicznym? Daj sobie pomóc

Jeśli potrzebujesz fachowej porady, wsparcia lub innej formy pomocy, zacznij od skorzystania z jednej z poniższych infolinii pomocowych.

  • 800 70 22 22 - Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym (bezpłatnie, całą dobę, 7 dni w tygodniu)
  • 800 12 12 12 - Wsparcie psychologiczne w sytuacji kryzysowej, infolinia dla dzieci, młodzieży i opiekunów (bezpłatnie, całą dobę, 7 dni w tygodniu)
  • 116 111 - Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży (bezpłatnie, całą dobę, 7 dni w tygodniu)
  • 116 123 - Linia wsparcia dla osób dorosłych, Kryzysowy Telefon Zaufania (bezpłatnie, całą dobę, 7 dni w tygodniu)
  • 112 - W razie bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia (bezpłatnie, całą dobę, 7 dni w tygodniu)

Przeczytaj też: Motocyklista wpadł w ręce policji. Dalej nie pojechał


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u