Pościg za przestępcą. Mężczyzna porzucił auto, w którym była kobieta z dzieckiem

29 luty 2024
Autor: 
Pościg za przestępcą. Mężczyzna porzucił auto Fot. KPP Krosno Odrzańskie

Policyjny pościg koło Krosna Odrzańskiego. Mundurowi ścigali kierowcę Volkswagena, który był poszukiwany. W trakcie ucieczki 31-latek porzucił auto.

Wszystko wydarzyło się we wtorek, 27 lutego. Patrol policjantów kryminalnych z Krosna Odrzańskiego udał się do jednej z miejscowości w gminie Dąbie. Funkcjonariusze mieli wiedzę, że na jej terenie może przebywać osoba ukrywająca się przed organami ścigania.

- Podczas dojazdu zauważyli pojazd marki Volkswagen, za którego kierownicą siedział 31-latek poszukiwany listem gończym. Po zatrzymaniu auta, policjant wysiadł, chcąc podejść do mężczyzny. Ten widząc to, gwałtownie cofnął, a następnie zaczął uciekać - relacjonuje kom. Justyna Kulka, rzecznik policji w Krośnie Odrzańskim.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Wojewoda Lubuski Marek Cebula z poparciem dla Marcina Pabierowskiego

Pościg Krosno Odrzańskie. Uciekinier porzucił auto

Kryminalni rozpoczęli pościg. Jednocześnie o sytuacji poinformowano dyżurnego, który skierował na pomoc inne patrole. Uciekinier przemieszczał się drogami gruntowymi i polnymi, a następnie drogą krajową nr 32. Ostatecznie porzucił samochód na drodze leśnej.

- Gdy kryminalni zatrzymali się przy Volkswagenie, w niedalekiej odległości od auta stała kobieta z dzieckiem, którą widziano wcześniej w pojeździe. Kierujący ukrywał się w zaroślach. Odnaleziony przez policjantów został zatrzymany i doprowadzony do komendy - informuje kom. Kulka.

31-latek był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Krośnie Odrzańskim. Dodatkowo okazało się, że ma on aktywny zakaz prowadzenia pojazdów i cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Teraz dodatkowo grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat więzienia. W środę, 28 lutego, trafił do aresztu śledczego, gdzie spędzi najbliższe miesiące.

Przeczytaj też: Dramatyczne sceny w Gorzowie. Było o krok od tragedii (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u