Pijany jak bela jechał ciężarówką. "To zagrożenie dla życia i zdrowia"

29 luty 2024
Autor: 
Pijany jak bela jechał ciężarówką. "To zagrożenie dla życia i zdrowia" Fot. KPP Nowa Sól

Kompletnie pijany kierowca ciężarówki zatrzymany koło Nowej Soli. Gdy policjanci otworzyli drzwi kabiny, od razu wyczuli silną won alkoholu.

Sytuacja miała miejsce w środę, 28 lutego. Nowosolscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali w miejscowości Niedoradz ciężarówkę. To miała być rutynowa kontrola drogowa.

Pijany kierowca ciężarówki. Wydmuchał sporo

- Po otwarciu kabiny mundurowi od razu wyczuli od niego silną woń alkoholu - relacjonuje asp. Justyna Sęczkowska-Sobol, rzecznik policji w Nowej Soli.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Barbara Nowacka: Marcin Pabierowski to gwarancja zmiany jakiej potrzebuje teraz Zielona Góra

Badanie alkomatem wykazało, że 44-letni szofer miał w swoim organizmie prawie 3 promile alkoholu. Mężczyzna został zakuty w kajdanki i trafił na komendę policji. Tam osadzono go w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.

Pijany kierowca Nowa Sól. Stanie przed sądem

Mieszkaniec Częstochowy po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do nawet 15 lat. Ponadto będzie musiał zapłacić co najmniej 5 tysięcy złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej.

- Nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu drogowego. Nie bądźmy obojętni, widząc nietrzeźwego kierowcę. Prawidłowa reakcja na takie zdarzenie może zapobiec tragedii - podkreśla asp. Sęczkowska-Sobol.

Przeczytaj też: Pościg za przestępcą. Mężczyzna porzucił auto, w którym była kobieta z dzieckiem


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u