Przemycali narkotyki z Holandii. Schowali je w takim miejscu, że zaskoczyli mundurowych

29 luty 2024
Autor: 
Przemycali narkotyki z Holandii. Schowali je w takim miejscu, że zaskoczyli Fot. Redakcja, KAS

Przemyt narkotyków z Holandii udaremniony. Celnicy przechwycili środki na granicy. Wjeżdżały do Polski w busie.

Lubuscy funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej praktycznie każdego dnia kontrolują pojazdy przejeżdżające przez przejścia graniczne na terenie regionu. W ostatnich dniach na granicy w Olszynie mundurowi zatrzymali busa, który jechał z Holandii do Polski.

Pojazdem przewożono siedmiu podróżnych. Za pomocą skanera RTG mundurowi dokładnie prześwietlili cały samochód wraz z bagażami.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Poseł Elżbieta Anna Polak: Janusz Kubicki nie dotrzymuje nawet umów spinanych

Przemyt narkotyków do Polski

- Wykryto, że w paczce znajdują się dwa hermetycznie zamknięte pojemniki. W pierwszym, z kawą, znajdowały się dwa pakunki z suszem roślinnym, prawdopodobnie marihuaną i jeden z biało-brązową substancją. W drugim, z sałatką warzywną, znajdował się pakunek z białą substancją, najprawdopodobniej amfetaminą - informuje Krajowa Administracja Skarbowa.

Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 108 gram narkotyków. Substancje odurzające zostały przekazane do Komendy Powiatowej Policji w Żarach, która prowadzi dalsze czynności w tej sprawie.

Przypominamy, że za przemyt narkotyków grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj też: Pijany jak bela jechał ciężarówką. "To zagrożenie dla życia i zdrowia"


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u