Groźny przestępca zatrzymany w Zielonej Górze. Zgarnęli go "Łowcy głów"

29 luty 2024
Autor: 
Groźny przestępca zatrzymany w Zielonej Górze. Zgarnęli go "Łowcy głów" Fot. KWP Wrocław

"Łowcy głów" w akcji. W Zielonej Górze zatrzymali przestępcę, który od lat ukrywał się przed policją. Mężczyzna ciągle zmieniał miejsca przebywania.

Funkcjonariusze z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, czyli tzw. "Łowcy głów" przeprowadzili realizację na terenie Zielonej Góry. Funkcjonariusze pojawili się w mieście we wtorek, 27 lutego.

Chodziło o zatrzymanie 46-letniego przestępcy, który od 5 lat ukrywał się przed policją. Mężczyzna kilkanaście lat temu w krótkich odstępach czasu, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, groził innym osobom zamachem na ich życie i zdrowie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Marcin Pabierowski: stawiam na szkołę nowoczesną. Edukacja to filar miasta

"Łowcy głów" w Zielonej Górze. Zatrzymano bandziora

Poszukiwany na podstawie listu gończego został zatrzymany na jednym z zielonogórskich osiedli. Został zatrzymany w policyjnym areszcie, a następnie przetransportowany do miejsca wskazanego w dokumentacji sądu.

- Był bardzo pewny siebie, a stosowane przez niego metody maskujące prawdziwą tożsamość utwierdzały go w przekonaniu o bezkarności. Spotkanie z funkcjonariuszami bardzo zaskoczyło 46-latka. Nie spodziewał się, że policja zdoła go namierzyć - informuje asp. Aleksandra Pieprzycka z Dolnośląskiej Policji.

Przestępca ukrywał się przed policją. Był w przeszłości karany

Zatrzymany mężczyzna działał wcześniej w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, która funkcjonowała na terenie powiatu świdnickiego. Jego przestępcza przeszłość pozwoliła mu skutecznie ukrywać się przed organami ścigania.

- Metody dobrego kamuflażu nie były obce 46-latkowi, bowiem przez ostatnie 5 lat skutecznie zmieniał miejsca przebywania i maskował swoje działania - dodaje asp. Pieprzycka.

Przeczytaj też: Przemycali narkotyki z Holandii. Schowali je w takim miejscu, że zaskoczyli mundurowych


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u