Bójka w Zielonej Górze. Zatrzymano agresorów. Jedna osoba w ciężkim stanie (ZDJĘCIA)

15 marzec 2024
Autor: 
Bójka w Zielonej Górze. Zatrzymano agresorów Fot. KMP Zielona Góra

Brutalna bójka w Zielonej Górze. Jedna osoba w ciężkim stanie trafiła do szpitala. Policja zatrzymała do sprawy pięć osób.

Wracamy do sprawy bijatyki w Zielonej Górze. Doszło do niej w poniedziałek, 11 marca, przy ulicy Lisiej. Za sklepem budowlanym Castorama biła się grupa mężczyzn.

- Mieli ze sobą sprzęt, chyba pałki teleskopowe - informował świadek zdarzenia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Kożuchów. Lubuskie Carcassonne

Pod wskazany adres na sygnałach przyjechało kilka patroli policji z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego oraz służby kryminalnej. Dojechał także specjalistyczny zespół pogotowia ratunkowego. Medycy zajęli się jednym z mężczyzn, który w ciężkim stanie trafił do zielonogórskiego szpitala. Doznał on m.in. urazu głowy.

Bójka Zielona Góra. Zatrzymano agresorów

- Policjanci zatrzymali od razu trzech uczestników. Jeden trafił do szpitala, natomiast dwaj pozostali do policyjnej celi. Zatrzymani to osoby w wieku od 23 do 49 lat, mieszkańcy powiatu zielonogórskiego i nowosolskiego, znani policji i wielokrotnie notowani oraz karani za różne przestępstwa - relacjonuje podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzecznik policji w Zielonej Górze.

Funkcjonariusze prowadzili intensywne czynności związane z poszukiwaniem innych mężczyzn. Dało to efekt, bo kilka godzin po bójce zatrzymano kolejnych dwóch agresorów. Zostali oni ujęci na terenie województwa zachodniopomorskiego przez policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie. To dwaj obcokrajowcy w wieku 19 i 42 lata.

Bijatyka Zielona Góra. Są zarzuty

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty udziału w bójce i spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

- Materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi na wystąpienie do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie zatrzymanych. Sąd aresztował czterech spośród pięciu zatrzymanych mężczyzn na 3 miesiące. Piąty uczestnik został zwolniony za poręczeniem majątkowym w wysokości 50 tysięcy złotych - informuje podnsp. Stanisławska.

Przeczytaj też: Ewakuacja szkoły podstawowej. W akcji grupa chemiczna. "Dzieci zgłaszały zawroty głowy"


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u