To nowi komendanci w lubuskiej straży pożarnej. Jeden wrócił z emerytury (ZDJĘCIA)

15 marzec 2024
Autor: 

Lubuska straż pożarna oficjalnie w pełnym składzie. Lubuski Komendant Wojewódzki PSP ma już trzech zastępców. Wiemy, kim są.

Przełom 2023 i 2024 roku to dla lubuskiej straży pożarnej fala rezygnacji. Na emerytury odchodzili przede wszystkim komendanci powiatowi i miejscy. Ze stanowiska odszedł też Lubuski Komendant Wojewódzki nadbryg. Patryk Maruszak. Sytuację opisywaliśmy w artykule "Fala rezygnacji w lubuskiej straży pożarnej. Komendanci odchodzą jeden po drugim".

Ostatnio na stanowisko Lubuskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej powołany został starszy brygadier Janusz Drozda. Teraz ma on już swoich zastępców. Lubuska straż pożarna ma więc już "górę" w pełnym składzie.

KW PSP Gorzów Wielkopolski. To nowi zastępcy komendanta

Decyzje personalne zostały wręczone w czwartek, 14 marca, w Warszawie. Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. dr inż. Mariusz Feltynowski powierzył trzem oficerom pełnienie obowiązków Zastępcy Lubuskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

Brygadier Jarosław Korzeniewski doskonale zna to stanowisko, ponieważ piastował je w latach 2013-2018. Później odszedł na emeryturę, ale teraz po kilku latach przerwy wrócił do strażackiego munduru. Służbę w PSP rozpoczął w 1994 roku w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie (dziś Akademia Pożarnicza).

Drugim z zastępców został bryg. Rafał Konieczny, który po 4-letnich studiach w SGSP od 2004 roku związany był z Komendą Miejską PSP w Zielonej Górze. Przez kilka lat był zastępcą komendanta, a w ostatnim czasie pełnił obowiązki szefa zielonogórskich strażaków. Ponadto był członkiem oraz dowódcą Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego "Południe".

Trzeci nowy zastępca to bryg. Bartłomiej Mądry. Służbę rozpoczął w 1997 roku również w SGSP. Dotychczas był Naczelnikiem Wydziału Operacyjno-Szkoleniowego w straży pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim i nieetatowym rzecznikiem komendy miejskiej. W trakcie służby pełnił m.in. funkcje zastępcy dowódcy Kompanii Gaśniczej "Lubuska" Centralnego Odwodu Operacyjnego.

Przeczytaj też: Bójka w Zielonej Górze. Zatrzymano agresorów. Jedna osoba w ciężkim stanie (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u