Tragiczne święta. Spłonął dom. W akcji 14 zastępów straży pożarnej (ZDJĘCIA)

30 marzec 2024
Autor: 
Tragiczne święta. Spłonął dom. W akcji 14 zastępów straży pożarnej Fot. OSP Małomice

Pożar we wsi Bobrzany koło Szprotawy. Żywioł nie ma żadnej litości, nawet w święta. Spłonął dom. Z ogniem walczyło 14 zastępów straży pożarnej.

Zgłoszenie wpłynęło do dyżurnego straży pożarnej w Żaganiu w Wielką Sobotę, 30 marca. Około godziny 2:00 w Bobrzanach (gmina Małomice) doszło do pożaru budynku mieszkalnego.

Początkowo do akcji wyruszyły zastępy straży pożarnej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szprotawie. Wezwano także okoliczne jednostki OSP. W chwili dojazdu pierwszego samochodu gaśniczego pożar był już jednak mocno rozwinięty, a płomienie obejmowały większość dachu. Wówczas na miejsce skierowano kolejne strażackie zastępy, w tym z jednostki PSP w Żaganiu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Barbara Nowacka: Marcin Pabierowski to gwarancja zmiany jakiej potrzebuje teraz Zielona Góra

Pożar Bobrzany. Spłonął dom

Strażacy przez kilka godzin walczyli z ogniem. Korzystali przy tym m.in. z dwóch podnośników hydraulicznych. W ruch poszła też gaśnicza piana sprężona. Wszyscy ratownicy, którzy bezpośrednio działali w rejonie budynku, byli wyposażeni w aparaty powietrzne. W kulminacyjnym momencie akcji na miejscu pracowało 14 zastępów straży pożarnej.

Na szczęście wszyscy mieszkańcy opuścili budynek o własnych siłach. Nikt nie doznał poważniejszych obrażeń. Mimo wszystko dla rodziny to świąteczna tragedia. Dzień przed Wielkanocą domownicy stracili dach nad głową, a cały obiekt został zalany wodą.

Dokładna przyczyna pożaru nie jest znana. To będzie ustalał już biegły z zakresu pożarnictwa oraz policja.

Pożar Szprotawa. Strażacy znów wezwani na miejsce

Kilka godzin po zakończeniu działań strażacy ponownie zostali wezwani do Bobrzan. Wszystko po to, aby dokładnie dogasić pogorzelisko. Wówczas na miejscu pracowały 4 zastępy straży pożarnej.

Przeczytaj też: Wyciek amoniaku w zakładzie. Ewakuowano ludzi, trwa akcja służb (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u