Mętne niebo nad regionem. Przyczyna jest zaskakująca

30 marzec 2024
Autor: 
Mętne niebo nad regionem. Przyczyna jest zaskakująca Redakcja/screen/sat24.com

Pył znad Sahary dotarł nad Polskę. Obecność drobinek piasku w powietrzu powoduje jego zmętnienie, jest to dobrze widoczne na czystym niebie.

Niewielka koncentracja pyłów znad Sahary będzie obecna nad naszym krajem w okresie świąt wielkanocnych, następnie stopniowo ulegnie rozproszeniu za sprawą zmiany cyrkulacji powietrza. Pyły zawieszone mają istotne znaczenie dla naszego układu oddechowego.

Głównym źródłem zanieczyszczenia powietrza jest niska emisja z przydomowych kotłowni, a także ruch samochodowy w warunkach słabego przewietrzenia miasta. Obecność pyłu saharyjskiego może dodatkowo zwiększać koncentrację zanieczyszczeń.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Płonie opuszczony budynek w Sulechowie. Łuna ognia widoczna z daleka

Mętne niebo za sprawą pyłu znad Sahary

Nad nasz kraj docierają niewielkie ilości pyłu co powoduje zmętnienie powietrza, które jest dobrze widoczne w słoneczny dzień. Po opadach deszczu miejscami mogą pojawiać się charakterystyczne, żółte osady. 

Źródło: IMGW-PIB

Przeczytaj też: Tragiczne święta. Spłonął dom. W akcji 14 zastępów straży pożarnej (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..KN

Coś bym o sobie napisał, ale jeszcze to chwilę potrwa ...Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u