Masowe zatrucie tlenkiem węgla pod Sulechowem. Trwa akcja służb

31 marzec 2024
Masowe zatrucie pod Sulechowem. Ewakuowano kilkadziesiąt osób. Trwa akcja służb Redakcja/Archiwum

Sześć osób podtruło się tlenkiem węgla na terenie zakładu rolnego w Klępsku. Ewakuowano ponad 30 osób. Trwa akcja służb ratowniczych.

W niedzielę, 31 marca około godziny 19:30 na terenie zakładu rolnego w Klępsku koło Sulechowa kilkoro pracowników zaczęło zgłaszać objawy złego samopoczucia. Na miejsce zadysponowano pogotowie ratunkowe oraz straż pożarną.

Sytuacja na miejscu była bardzo poważna. Jak ustalił portal NewsLubuski.pl strażackie mierniki wskazały, że stężenie tlenku węgla w hali, w której znajdowało się ponad 30 osób, wynosiło 250 ppm. Wszystkie osoby zostały ewakuowane, a hala jest obecnie wietrzona.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Dramatyczne sceny w Zielonej Górze. Pies zagryzł psa.

Zatrucie tlenkiem węgla w Klępsku. Sześć osób trafiło do szpitali

Łącznie na zmianie w zakładzie rolnym pracowały 32 osoby. Do szpitali przetransportowano 6 osób z objawami zatrucia tlenkiem węgla. - Na miejscu pracuje policja oraz prokuratura. Trwa wyjaśnianie przyczyn tego zdarzenia - przekazał mł. bryg. Arkadiusz Kaniak, rzecznik lubuskich strażaków.

Łącznie w działaniach wzięło udział sześć zastępów straży pożarnej oraz sześć zespołów ratownictwa medycznego. Przyczyną obecności tlenku węgla mógł być pracujący wewnątrz hali wózek widłowy. 

Przeczytaj też: Osobówka potrąciła młodą kobietę. Nie było szans na ratunek 


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u