Straż graniczna odzyskała dwa luksusowe samochody

11 październik 2016

11 października w nocy funkcjonariusze Straży Granicznej i policji niemieckiej podczas wspólnej służby na drodze krajowej nr 2, w okolicach byłego przejścia granicznego w Świecku, wytypowali do kontroli ciężarówkę wjeżdżającą do Polski. W przestrzeni ładunkowej ciężarówki funkcjonariusze ujawnili dwa samochody osobowe: Mercedes S500 i Porsche Macan.

Kierowca tira, 43-letni obywatel Litwy, nie posiadał żadnych dokumentów przewożonych pojazdów. Przypuszczenia funkcjonariuszy, że mercedes i porsche pochodzą z kradzieży potwierdziło sprawdzenie w bazach danych. Okazało się bowiem, że oba wartościowe auta zostały skradzione na terytorium Niemiec.

Funkcjonariusze SG zatrzymali kierowcę ciężarówki. Wartość odzyskanego mercedesa wynosi około 800 tysięcy złotych, wartość porsche to około 360 tysięcy złotych. Po sporządzeniu niezbędnej dokumentacji obywatela Litwy oraz pojazdy przekazano do dyspozycji policjantów ze Słubic, którzy zgodnie z właściwością prowadzić będą sprawę.

To kolejny nielegalny wartościowy ładunek ujawniony w ciężarówce przez polsko – niemiecki patrol ze Świecka. W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze Straży Granicznej i Bundespolizei odzyskali dwa inne kradzione auta – marki Toyota Land Cruiser i Porsche Macan, których wartość oszacowano na 100 tysięcy euro.

Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.