Pościg za BMW. Policjantów zdziwiło, kto uciekał osobówką

04 kwiecień 2024
Autor: 
Pościg za BMW. Policjantów zdziwiło, kto uciekał osobówką Fot. KPP Krosno Odrzańskie

Policyjny pościg w Gubinie. Kierowca BMW uciekał ulicami miasta. Po zatrzymaniu okazało się, że osobówką uciekał... 16-latek.

Sytuacja miała miejsce w nocy z soboty na niedzielę, 31 marca. W Gubinie patrol policji z Wydziału Prewencji zwrócił uwagę na dym wydobywający się z tłumika samochodu marki BMW.

- Funkcjonariusze, chcąc zatrzymać pojazd do kontroli drogowej, włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, nakazując kierowcy zatrzymanie się. Ten widząc to, nagle przyspieszył i nie reagując na polecenia, zaczął uciekać - relacjonuje kom. Justyna Kulka, rzecznik policji w Krośnie Odrzańskim.

Pościg Gubin. Zatrzymano 16-latka

Pojazd początkowo uciekał ulicą Piastowską. Ostatecznie BMW udało się zatrzymać. Policjanci od razu podbiegli do samochodu i obezwładnili kierowcę. Okazało się, że był to 16-latek. W pojeździe była też właścicielka auta, która siedziała na miejscu pasażera.

- W przypadku nieletniego, któremu zarzuca się kierowanie pojazdem bez uprawnień i niezatrzymanie się do kontroli drogowej, dalsze decyzje w jego sprawie podejmie Sąd Rodzinny i Nieletnich w Krośnie Odrzańskim - informuje kom. Kulka.

Kara nie ominęła także 21-letniej pasażerki. Kobieta za udostępnienie samochodu osobie nieposiadającej uprawnień do kierowania otrzymała mandat karny w wysokości 300 złotych.

Przeczytaj też: Płonie opuszczony budynek w Sulechowie. Łuna ognia widoczna z daleka (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u