Szajka złodziei ukradła naczepę. Chodziło o zawartość wartą fortunę (ZDJĘCIA)

11 kwiecień 2024
Autor: 
Szajka złodziei ukradła naczepę. Chodziło o zawartość wartą fortunę Fot. KPP Sulęcin

Przestępcza szajka ukradła naczepę. Złodzieje zawinęli ją z parkingu i wywieźli, aby zabrać ładunek. Wpadli na gorącym uczynku, gdy przeładowywali towar.

Sprawa miała swój początek na początku lutego 2024 roku. Wówczas z parkingu jednej ze stacji paliw na terenie gminy Torzym skradziona została naczepa, w której znajdował się ładunek. Były tam skrzynie biegów o wartości przeszło 1,2 miliona złotych.

Czynności prowadzili funkcjonariusze kryminalni z policji w Sulęcinie oraz śledczy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim. Dzień po kradzieży udało się namierzyć naczepę w województwie zachodniopomorskim. Była porzucona, a w środku nie było już cennej zawartości.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Dziecko samowolnie opuściło przedszkole. Nikt tego nie zauważył

Słońsk. Wpadli na gorącym uczynku

Czynności prowadzone przez policjantów pozwoliły na przeprowadzenie realizacji w piątek, 5 kwietnia. Tego dnia funkcjonariusze pojawili się w Słońsku.

- Na gorącym uczynku zatrzymali mężczyzn, którzy byli w trakcie przeładunku utraconego mienia. Części zostały zabezpieczone, a sprawcy zatrzymani i przewiezieni do sulęcińskiej jednostki - relacjonuje mł. asp. Klaudia Biernacka, rzecznik policji w Sulęcinie.

Zarzuty usłyszały łącznie trzy osoby. Najsurowszy dotyczył paserstwa mienia znacznej wartości. Ponadto jeden z zatrzymanych, 33-latek, usłyszał zarzut kierowania ciężarówką mimo sądowego zakazu. Używał on też podmienionych tablic rejestracyjnych.

- Biorąc pod uwagę obostrzenie odpowiedzialności karnej na paserstwo mienia znacznej wartości podejrzanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności - dodaje mł. asp. Biernacka.

Przeczytaj też: Poważny wypadek na DK32. Sprawca z BMW był pijany, ale to nie koniec (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u