Akcja "Trzeźwy poranek". Wpadli kierowcy na "podwójnym gazie" (ZDJĘCIA)

11 kwiecień 2024
Autor: 
Akcja "Trzeźwy poranek". Wpadli kierowcy na "podwójnym gazie" Fot. KMP Gorzów Wlkp.

Policjanci z Gorzowa Wielkopolskiego przeprowadzili dziś akcję "Trzeźwy poranek". Nie wszyscy kierowcy byli jednak trzeźwi.

Policja praktycznie każdego dnia zatrzymuje pijanych kierowców. Dzieje się tak mimo licznych kontroli i ciągłego zaostrzania kar. Aby wyłapywać kierujących na "podwójnym gazie" mundurowi coraz częściej sprawdzają trzeźwość kierowców. Nie inaczej było dziś, 11 kwietnia.

Działania "Trzeźwy poranek" prowadzili między innymi policjanci z gorzowskiego Wydziału Ruchu Drogowego przy wsparciu Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji. Akcja policji ruszyła już z samego rana na ulicy Kostrzyńskiej oraz na drodze krajowej nr 22 od strony miejscowości Różanki.

Pijani kierowcy Gorzów Wielkopolski

- Na ulicy Kostrzyńskiej zatrzymano kobietę, która jechała mimo tego, że w swoim organizmie miała ponad pół promila alkoholu. Konsekwencje nie ominą także kierującego ciężarówką, który miał prawie pól promila - relacjonuje kom. Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik policji w Gorzowie Wielkopolskim.

Podczas porannych kontroli w alkomaty dmuchnęło łącznie niemal 1000 kierowców. Na krajowej "22" wszyscy skontrolowani kierujący byli trzeźwi.

Jazda pod wpływem alkoholu - co grozi?

Przypominamy, że kierowanie w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) to przestępstwo. Grozi za to kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do nawet 15 lat. Ponadto kierowca musi zapłacić co najmniej 5 tysięcy złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej. Dodatkowo zgodnie z nowelizacją prawa kierowcy, który wydmuchają powyżej 1,5 promila, tracą swoje samochody.

Jazda w stanie po spożyciu alkoholu to z kolei wykroczenie. Wówczas kierowcy muszą liczyć się z grzywną od 50 do 5000 złotych i dopisaniem do swoich kont 15 punktów karnych. Ponadto grozi im zakaz prowadzenia pojazdów od 6 miesięcy do 3 lat.

Przeczytaj też: Poważny wypadek na DK32. Sprawca z BMW był pijany, ale to nie koniec (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u