Potężny pożar w Gorzowie. KG PSP: "Ranny został jeden ze strażaków" (ZDJĘCIA)

12 kwiecień 2024
Autor: 
Pożar w Gorzowie. KG PSP: "Ranny został jeden ze strażaków" Fot. KW PSP Gorzów Wlkp.

Pożar Gorzów Wielkopolski. Sytuacja jest opanowana. W trakcie akcji gaszenia budynków Akademii Jakuba z Paradyża ranny został strażak.

Straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze budynku należącego do Akademii im. Jakuba z Paradyża w piątek, 12 kwietnia, o godzinie 11:30. Ogień bardzo szybko się rozprzestrzeniał. Płomienie w mgnieniu oka zajęły między innymi dach obiektu.

Pierwsze siły i środki straży pożarnej były niewystarczające do opanowania ognia. Z czasem pożar objął także drugi, przyległy obiekt oraz inne kondygnacje.

Pożar Gorzów. Ranny strażak

Jak przekazała Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej, w trakcie akcji gaśniczej poszkodowany został strażak.

- W wyniku zdarzania ranny został jeden ze strażaków, który został przetransportowany do szpitala. Jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo - informuje KG PSP.

Pożar AJP Gorzów. Wsparcie ze Szczecina

W kulminacyjnym momencie akcji na miejscu pracowały 23 zastępy straży pożarnej. To jednostki zawodowe oraz OSP. Do Gorzowa Wielkopolskiego wysłano wsparcie w postaci podnośników hydraulicznych ze Strzelec Krajeńskich i Międzyrzecza oraz 37-metrową drabinę mechaniczną ze Szczecina. Dojechał też specjalny pojazd do nabijania butli od aparatów powietrznych ze Świebodzina.

Pożar Gorzów Wielkopolski. "Sytuacja opanowana"

W początkowej fazie działań strażacy prowadzili akcję tylko i wyłącznie z zewnątrz. Wodę podawano z podnośników hydraulicznych i drabiny oraz z działek wodno-pianowych zamontowanych na samochodach gaśniczych. Dopiero po kilku godzinach ratownicy mogli wejść do środka budynków.

O godzinie 15:30 pożar został zlokalizowany, czyli nie rozprzestrzeniał się dalej. - Pożar budynku akademii został opanowany. Trwa dogaszanie - podaje Komenda Główna PSP.

Dokładna przyczyna pożaru nie jest znana. To będzie ustalała już policja. Swoją opinię wyda też biegły z zakresu pożarnictwa. Wiadomo, że budynek, w którym pojawił się ogień, był remontowany.

Przeczytaj też: Makabryczne odkrycie w Sulechowie. Nie żyje mężczyzna


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u