Młodzi bracia "bawili się" w Zielonej Górze. Policja: "Zatrzymano chuliganów" (ZDJĘCIA)

16 kwiecień 2024
Autor: 
Młodzi bracia bawili się w Zielonej Górze. Policja: "Zatrzymano chuliganów" Fot. KMP Zielona Góra

W nocy skakali po samochodzie w centrum Zielonej Góry. Wezwano policję. Zatrzymano dwóch młodych mężczyzn. To bracia. 17-latek był pijany.

Wszystko wydarzyło się w niedzielną noc, 14 kwietnia, w Zielonej Górze. Pracownik jednej z firm w centrum miasta poinformował, że dwaj nieznani sprawcy zniszczyli zaparkowane auto.

- Skakali po samochodzie i mocno go zniszczyli, wgniatając maskę i dach. Zdarzenie zarejestrował monitoring. Na miejsce natychmiast przyjechali policjanci służby patrolowej i gdy ustalili rysopis sprawców, ruszyli do miasta, aby ich zatrzymać - relacjonuje podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzecznik policji w Zielonej Górze.

Skakali po aucie. 17-latek był pijany

Funkcjonariusze zauważyli dwóch podejrzanych mężczyzn, gdy robili zakupy na stacji paliw. Obaj zostali zatrzymani i już po krótkiej rozmowie przyznali się do zniszczenia samochodu.

- To dwaj bracia, mieszkańcy Zielonej Góry w wieku 17 i 20 lat. 17-latek był nietrzeźwy, miał niemal półtora promila. Młodzi mężczyźni nie potrafili racjonalnie wytłumaczyć, dlaczego wskoczyli na samochód. Był to prawdopodobnie głupi pomysł, który będzie miał swoje konsekwencje finansowe i karne - informuje podinsp. Stanisławska.

Zniszczyli samochód. Usłyszeli zarzuty

Młodzi mężczyźni usłyszeli zarzuty uszkodzenia mienia, za co grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat więzienia. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jednak jako wybryk chuligański, więc za takie przestępstwo grozi kara nawet do 7,5 roku pozbawienia wolności. Ponadto podejrzani z pewnością zostaną zobowiązani do naprawienia wyrządzonej szkody.

Przeczytaj też: Tragiczny finał poszukiwań. Nie żyje zaginiony Piotr


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u