Wypadek na A2 w Lubuskiem. "Doszło do rozszczelnienia butli z podtlenkiem azotu"

16 kwiecień 2024
Autor: 
Wypadek na A2. "Doszło do rozszczelnienia butli z podtlenkiem azotu" KPP Świebodzin

Wypadek na A2 w Lubuskiem. Przewrócił się samochód przewożący butle z podtlenkiem azotu. Doszło do ich rozszczelnienia. Autostrada jest całkowicie zablokowana.

Zgłoszenie o wypadku wpłynęło do świebodzińskich służb ratowniczych we wtorkowe popołudnie, 16 kwietnia, około godziny 12:30. Na 74-kilometrze autostrady A2 na wysokości miejscowości Myszęcin przewrócił się samochód marki Ford Transit.

Zdarzenie miało miejsce na jezdni w kierunku Świecka. Kierujący najprawdopodobniej uderzył w bariery energochłonne i dopiero wtedy pojazd przewrócił się na bok.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Dziecko samowolnie opuściło przedszkole. Nikt tego nie zauważył

Wypadek autostrada A2. Rozszczelniły się butle z tlenkiem azotu

Do akcji początkowo wysłano cztery zastępy straży pożarnej z powiatu świebodzińskiego oraz patrol policji z Wydziału Ruchu Drogowego.

- Kierowca przewoził ponad 100 butli z podtlenkiem azotu. Doszło do ich rozszczelnienia - relacjonuje bryg. Marcin Bohuszko, rzecznik straży pożarnej w Świebodzinie.

Strażacy zabezpieczyli przewrócony pojazd. Na miejsce dojechała teżSpecjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemicznego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Zielonej Górze w sile trzech zastępów.

Utrudnienia na autostradzie A2

Początkowo autostrada A2 była zablokowana jedynie w kierunku Świecka. Obecnie trasa jest całkowicie zamknięta w obu kierunkach.

- W związku z zagrożeniem zamykany jest również drugi kierunek (oba pasy) w kierunku na Poznań. Utrudnienia z pewnością potrwają kilka godzin - informuje asp. Marcin Ruciński, rzecznik policji w Świebodzinie.

Wszystkie okoliczności i szczegóły wypadku ustala policja.

Godzina 16:00 - Droga została odblokowana.

Przeczytaj też: Tragiczny wypadek koło Świebodzina. Są ofiary śmiertelne


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u