Tragiczny wypadek koło Świebodzina. Są ofiary śmiertelne (ZDJĘCIA)

16 kwiecień 2024
Autor: 
Tragiczny wypadek koło Świebodzina. Są ofiary śmiertelne Fot. KPP Świebodzin, KW PSP Gorzów Wlkp.

Śmiertelny wypadek koło Świebodzina. Na obwodnicy miasta, czyli "starej trójce" zderzyły się samochody osobowe. Dwie osoby zginęły na miejscu. Droga jest zablokowana.

Do tragedii doszło we wtorek, 16 kwietnia, około godziny 14:00. Na "starej trójce" w rejonie Świebodzina doszło do wypadku drogowego z udziałem dwóch pojazdów osobowych. To Nissan oraz Audi.

- Samochody zderzyły się na skrzyżowaniu z ulicą Wschodnią w Świebodzinie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że najprawdopodobniej jeden z kierowców nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu - mówi asp. Marcin Ruciński, rzecznik policji w Świebodzinie.

Wypadek Świebodzin. Są ofiary śmiertelne

Na miejsce przyjechały dwa zastępy straży pożarnej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Świebodzinie oraz zastęp ochotników z OSP Ołobok. Dojechał też zespół pogotowia ratunkowego oraz patrole policji.

- Niestety w wyniku wypadku dwie osoby zginęły na miejscu. Podróżowały jednym samochodem - informuje asp. Ruciński.

- Drugim pojazdem jechał sam kierowca, który bez większych obrażeń wyszedł z auta o własnych siłach. Po wstępnym przebadaniu został przetransportowany do szpitala. Strażacy czekają na zakończenie czynności śledzych, aby móc ewakuować osoby z drugiego samochodu - dodaje st. kpt. Arkadiusz Kaniak, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim.

Śmiertelny wypadek Świebodzin. Utrudnienia w ruchu

Wszystkie szczegóły i okoliczności tragedii będą ustalać już policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej. Jest też prokurator, który nadzoruje przeprowadzane przez nich czynności.

"Stara trójka" na wysokości Świebodzina jest całkowicie zablokowana.

Godzina 17:00 Droga została odblokowana.

Przeczytaj też: Wypadek na A2 w Lubuskiem. "Doszło do rozszczelnienia butli z podtlenkiem azotu" (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u