Wypadek na A2. Korytarz życia? Zapomnij! Tak wyglądał przejazd straży (NAGRANIE)

16 kwiecień 2024
Autor: 
Wypadek na A2. Korytarz życia? Zapomnij! Fot. TikTok/user6153224745240

Wypadek na A2 w Lubuskiem. Przewrócił się samochód. Korytarz życia pozostawiał jednak wiele do życzenia. Zobacz nagranie.

Wtorkowe popołudnie, 16 kwietnia. Około godziny 12:30 na 74-kilometrze autostrady A2 na wysokości miejscowości Myszęcin przewrócił się samochód dostawczy. Pojazd leżał na boku na jezdni w kierunku Świecka.

- Bus przewoził 158 butli z podtlenkiem azotu, które częściowo uległy rozszczelnieniu - informował bryg. Marcin Bohuszko, rzecznik straży pożarnej w Świebodzinie.

Korytarz życia? Nie dla służb!

Do zdarzenia wysłana została Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemicznego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Zielonej Górze. Strażacy w sile trzech zastępów wjechali na autostradę A2 po godzinie 14:00. I tutaj zaczęły się problemy...

Utworzenie korytarza życia to obowiązek każdego kierowcy. Wszystko po to, aby służby mogły bezproblemowo dostać się na miejsce zdarzenia. Na autostradzie miejsca na jego utworzenie jest sporo, jednak to, co działo się dziś na A2, pozostawia wiele do życzenia. Część kierowców faktycznie zjechała na skrajne części jezdni, ale niektórzy postanowili nawet zawracać i wykonywać inne drogowe ekwilibrystyki.

Strażacy z Zielonej Góry mieli spory problem, aby szybko dotrzeć na miejsce. Jeden z kierowców opublikował nagranie z ich przejazdu w sieci. Choć właściwie przejazdem nie można tego nazwać, bo zdecydowaną większość czasu strażackie zastępy po prostu stały.

Korytarz życia to obowiązek zawarty w ustawie Prawo o ruchu drogowym. Za złamanie przepisów dotyczących tworzenia korytarza życia grozi mandat karny w wysokości do 2500 złotych. W okolicznościach kiedy zachowanie kierowcy spowoduje zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu, wtedy może to skutkować nawet zatrzymaniem prawa jazdy.

@user6153224745240

♬ оригінальний звук - user6153224745240

Przeczytaj też: Tragiczny wypadek koło Świebodzina. Są ofiary śmiertelne


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u