Pożar w Zielonej Górze. Ogień w garażu podziemnym w bloku. Ewakuowano mieszkańców

16 kwiecień 2024
Pożar w Zielonej Górze. Ogień w garażu podziemnym w bloku Redakcja/archiwum

Pożar w Zielonej Górze. Na miejsce przyjechało pięć zastępów straży pożarnej. Ewakuowano mieszkańców bloku.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do dyżurnego straży pożarnej w Zielonej Górze we wtorkowy wieczór, 16 kwietnia, o godzinie 20:25. Osoba zgłaszająca poinformowała o gęstym zadymieniu, które wydobywało się z garażu podziemnego w nowo wybudowanym bloku przy ulicy Stanisława Moniuszki.

Do akcji wyruszyły cztery zastępy z miejskich Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych i ochotnicy z OSP Przylep. Pierwsi strażacy byli już na miejscu po kilku minutach i potwierdzili zgłoszenie.

Pożar Zielona Góra. Ewakuowano mieszkańców bloku

Strażacy wyposażeni w aparaty powietrzne od razu rozwinęli linie gaśnicze i przystąpili do działań. W międzyczasie w związku z silnym zadymieniem zapadła decyzja o ewakuacji bloku. To wszystko dla bezpieczeństwa mieszkańców.

Po kilkudziesięciu minutach pożar został zlokalizowany. Ze wstępnych ustaleń wynika, że paliła się instalacja elektryczna w garażu podziemnym.

Dokładna przyczyna pożaru nie jest znana. Na miejscu nadal pracują strażacy. Ich celem jest teraz między innymi dokładne oddymienie całego obiektu. Na szczęście w wyniku zdarzenia nikt nie został poszkodowany.

Przeczytaj też: Wypadek na A2. Korytarz życia? Zapomnij! Tak wyglądał przejazd straży (NAGRANIE)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u