Płonie stadnina koni. Dym widać z kilku kilometrów

18 kwiecień 2024
Autor: 
Płonie stadnina koni pod Krosnem Odrzańskim. Dym widać z kilku kilometrów Fot. OSP Wężyska/Facebook

Płonie stadnina koni w Bronkowie pod Krosnem Odrzańskim. Ogień objął środek i poddasze budynku. Trwa walka z pożarem.

To informacja z ostatniej chwili. W czwartek, 18 kwietnia około godziny 8:30 w stadninie koni w Bronkowie pod Krosnem Odrzańskim wybuchł pożar. Ogień pojawił się w środku i na poddaszu budynku. Na miejsce dysponowane są kolejne zastępy straży pożarnej. Trwa walka z pożarem.

Pożar stadniny koni w Bronkowie pod Krosnem Odrzańskim

Według wstępnych informacji, do których dotarł portal NewsLubuski.pl, konie, które znajdowały się w budynku zostały ewakuowane. Na miejsce zdarzenia docierają kolejne zastępy straży pożarnej, w tym z powiatu zielonogórskiego. 

Aktualizacja 9:55 - Całe poddasze budynku jest objęte pożarem. Kłęby czarnego dymu są widoczne z kilku kilometrów. 

Aktualizacja 10:00 - Na miejscu pracuje już 13 zastępów straży pożarnej. Pożar wciąż nie został opanowany. 

Aktualizacja 11:15 - Budynek o wymiarach 12 x 30 metrów jest w całości objęty pożarem. Część konstrukcji zawaliła się do środka. Sytuacja nie została jeszcze opanowana. 

Aktualizacja 12:00 - Pożar został już opanowany. W wyniku zdarzenia nikt nie został poszkodowany. Właściciel wyprowadził konie jeszcze przed przyjazdem strażaków. Trwa dogaszanie pozostałych zarzewi ognia. Na miejscu działa też grupa dronowa z JRG w Słubicach.

Aktualizacja 12:40 - Na miejscu pracuje 17 zastępów straży pożarnej. Spłonął cały budynek, w którym znajdowała się stadnina koni oraz niewielki hotel. Dach zawalił się do środka.

Aktualizacja - Działania strażaków trwają. Rodzina straciła wszystko. Więcej: "Pożar stadniny koni. Wszystko spłonęło. "Gasiliśmy na początku wiadrami" (ZDJĘCIA)"

Przeczytaj też: Niebezpieczne zdarzenie na stacji paliw w Zielonej Górze. Akcja straży pożarnej

Źródło: OSP Wężyska/Facebook, KP PSP Krosno Odrz.


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..KN

Coś bym o sobie napisał, ale jeszcze to chwilę potrwa ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u