Przyjechał autem na policję. Dalej nie pojechał

23 kwiecień 2024
Autor: 
Przyjechał autem na komendę policji. Dalej nie pojechał Redakcja/archiwum

Był pod wpływem alkoholu i prowadził samochód. Pijany przyjechał na policję w Gorzowie Wielkopolskim, aby sprawdzić, czy jest trzeźwy. Policjanci byli bezwzględni.

Takiej służby i wizyty w Komendzie Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim mundurowi na pewno się nie spodziewali. W nocy z poniedziałku na wtorek, 23 kwietnia, dyżurny zwrócił uwagę na kierowcę, który przejeżdżając obok jednostki zwolnił.

- Mężczyzna zaparkował swoje auto i kierował się w stronę komendy. Tu przywitał go policjant. W rozmowie okazało się, że 35-latek chciał skorzystać z alkomatu - relacjonuje kom. Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik gorzowskiej policji.

Pijany przyjechał na policję. Stracił prawo jazdy

Dyżurny od razu zwrócił uwagę, że mężczyzna może być pod wpływem alkoholu, dlatego towarzyszył kierującemu przy badaniu alkomatem. Miał rację. Już pierwszy pomiar wykazał, że 35-latek faktycznie jest nietrzeźwy.

- Nie było to więcej niż pół promila, dlatego kierowca będzie odpowiadał za wykroczenie. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy, a mężczyzna będzie się musiał tłumaczyć podczas przesłuchania - informuje kom. Jaroszewicz.

Jazda pod wpływem alkoholu - co grozi?

Przypominamy, że kierowanie w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) to przestępstwo. Grozi za to kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do nawet 15 lat. Ponadto kierowca musi zapłacić co najmniej 5 tysięcy złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej. Dodatkowo zgodnie z nowelizacją prawa kierowcy, który wydmuchają powyżej 1,5 promila, tracą swoje samochody.

Jazda w stanie po spożyciu alkoholu to z kolei wykroczenie. Wówczas kierowcy muszą liczyć się z grzywną od 50 do 5000 złotych i dopisaniem do swoich kont 15 punktów karnych. Ponadto grozi im zakaz prowadzenia pojazdów od 6 miesięcy do 3 lat.

Przeczytaj też: Pożar Castoramy w Zielonej Górze. Jest decyzja sądu w sprawie podpalacza


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u