Pożar Castoramy w Zielonej Górze. Jest decyzja sądu w sprawie podpalacza

23 kwiecień 2024
Autor: 
Pożar Castoramy w Zielonej Górze. Jest decyzja sądu w sprawie podpalacza Redakcja

Pożar Castoramy w Zielonej Górze. Straty wyceniono na około 20 milionów złotych. Zatrzymano podpalacza, lecz sąd umorzył postępowanie. Wiemy, dlaczego.

Pożar w sklepie Castorama w Zielonej Górze wybuchł 26 kwietnia 2023 roku tuż po godzinie 22:50. W działaniach gaśniczych uczestniczyło łącznie ponad 30 zastępów straży pożarnej. Była to trudna akcja z uwagi na bardzo dużą ilość i różnorodność płonącego materiału. Zakończenie działań strażaków nastąpiło prawie 24 godziny po podpaleniu.

Policja zatrzymała do sprawy 39-letniego mężczyznę. Tomasz B. usłyszał zarzuty sprowadzenia niebezpieczeństwa pożaru i uszkodzenia mienia znacznej wartości, za co grozi kara do 10 lat więzienia.

Pożar Castorama Zielona Góra. Postępowanie umorzone

Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze poinformowała dziś, że sprawa podpalenia Castoramy została zakończona. Proces trwał kilka miesięcy, ale ostatecznie sąd umorzył postępowanie.

- W toku postępowania prokurator powołał biegłych psychiatrów oraz psychologa, którzy stwierdzili, że mężczyzna nie potrafił pokierować swoim postępowaniem. Prokurator skierował do sądu wniosek o umorzenie postępowania. Sąd przychylił się do tego wniosku - informuje Ewa Antonowicz, rzecznik zielonogórskiej Prokuratury Okręgowej.

Podpalacz Tomasz B. decyzją sądu trafił do zamkniętego szpitala psychiatrycznego. To z uwagi na fakt, iż biegli wskazali, że mężczyzna może ponownie dopuścić się innego ciężkiego przestępstwa zagrażającego życiu lub zdrowiu.

Przeczytaj też: Zabił 7-miesięcznego Wojtusia. Nowe fakty w sprawie tragedii w Świebodzinie


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u