Płacił cudzą kartą za zakupy. Teraz ma spory problem

24 kwiecień 2024
Autor: 
Płacił cudzą kartą za zakupy. Teraz ma spory problem Fot. KWP Gorzów Wlkp.

Znalazł kartę i płacił za zakupy. Zanim młoda kobieta się zorientowała, mężczyzna zdążył odwiedzić kilka sklepów. Teraz został zatrzymany przez policję.

Wszystko wydarzyło się w poniedziałek, 22 kwietnia. Do Komisariatu Policji w Sławie zgłosiła się 21-letnia kobieta, która zgubiła kartę płatniczą.

- Ostatni raz robiła zakupy dwa dni wcześniej, a na jej rachunku bankowym zarejestrowane zostały kolejne płatności kartą. Kiedy kobieta zorientowała się, że zgubiła kartę, szybko ją zablokowała. Osoba, która dysponowała nią nadal chciała z niej korzystać - relacjonuje nadkom. Maja Piwowarska, rzecznik policji we Wschowie.

Płacił cudzą kartą. Stanie przed sądem

Sprawą zajęli się funkcjonariusze kryminalni. W ustaleniu osoby, która posiada kartę 21-latki, przydały im się nagrania z kamer monitoringu. Wskazywało to, że podejrzewany mężczyzna cały czas przebywa na terenie Sławy.

- Wytypowany przez kryminalnych mężczyzna poruszał się rowerem górskim. Śledząc jego podróż na rowerze, policjanci ustalili jego miejsce pracy, gdzie niczego niespodziewający się 41-latek został zatrzymany - informuje nadkom. Piwowarska.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał już w sumie 12 zarzutów, do których się przyznał. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie. Za posługiwanie się cudzą kartą płatniczą kodeks karny przewiduje karę od roku do nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj też: Pożar Castoramy w Zielonej Górze. Jest decyzja sądu w sprawie podpalacza


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u