Groźny wypadek w Świebodzinie. Ranna nastolatka. W akcji śmigłowiec LPR (ZDJĘCIA)

16 maj 2024
Autor: 
Groźny wypadek w Świebodzinie. Ranna nastolatka Fot. KPP Świebodzin

Wypadek w Świebodzinie. 16-letnia dziewczyna została potrącona przez samochód osobowy. Poszkodowana nastolatka trafiła do szpitala śmigłowcem LPR.

Zgłoszenie wpłynęło do świebodzińskich służb ratowniczych w czwartkowy poranek, 16 maja, o godzinie 7:40. Na ulicy Zachodniej w Świebodzinie doszło do wypadku drogowego z udziałem osoby pieszej oraz samochodu osobowego.

- Kierujący samochodem osobowym Peugeot 31-latek potrącił na przejściu dla pieszych 16-latkę. Zdarzenie miało miejsce na wysokości Miejskiej Hali Sportowej - relacjonuje asp. Marcin Ruciński, rzecznik policji w Świebodzinie.

Wypadek Świebodzin. LPR Zielona Góra w akcji

Na miejsce przyjechały zastępy straży pożarnej, karetka pogotowia oraz patrol policji z Wydziału Ruchu Drogowego. Przyleciał też śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Zielonej Góry.

Poszkodowana 16-latka została opatrzona przez medyków. Załoga śmigłowca LPR przetransportowała ją do szpitala w Zielonej Górze.

Dokładne szczegóły i okoliczności ustala policja. Droga była zablokowana przez kilka godzin. Obecnie ruch odbywa się już bez utrudnień.

"Te przejście jest straszne"

Część mieszkańców Świebodzina wskazuje, że przejście dla pieszych, na którym doszło do wypadku aż "prosi się" o podobne zdarzenia.

"Tam powinna być sygnalizacja świetlna zwłaszcza, że w pobliżu jest szkoła" - pisze Adam. "Te przejście jest straszne" - dodaje Kasia. "Tam ograniczenie powinno być" - podkreśla Piotrek.

Przeczytaj też: Na sygnale do szpitala. 3-latek tracił przytomność. "Sytuacja była poważna" (FILM)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u