Pożar domu koło Krosna Odrzańskiego. W akcji 13 zastępów straży pożarnej (ZDJĘCIA)

16 maj 2024
Pożar domu koło Krosna Odrzańskiego. W akcji 12 zastępów straży pożarnej Fot. OSP Dąbie

Pożar domu w Osiecznicy koło Krosna Odrzańskiego. Z ogniem walczyło 13 zastępów straży pożarnej. Płomienie strawiły sporą część budynku.

Informacja o pożarze wpłynęła do dyżurnego straży pożarnej w Krośnie Odrzańskim w czwartek, 16 maja. Około godziny 5:30 w ogniu stanął budynek mieszkalny w miejscowości Osiecznica.

Początkowo do akcji wysłano trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krośnie Odrzańskim i okoliczne jednostki OSP. W chwili dojazdu pierwszego samochodu gaśniczego płonęło już poddasze domu. Ogień szybko się rozprzestrzeniał, dlatego na miejsce skierowano kolejne siły i środki.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Niemowlę skatowane w Zielonej Górze. "Rozległe obrażenia mózgu"

Pożar Osiecznica. Straty są spore

W kulminacyjnym momencie działań z ogniem walczyło 13 zastępów straży pożarnej. Strażacy prowadzili działania od zewnątrz, jak i od środka budynku. Używali także między innymi dwóch podnośników hydraulicznych.

Na szczęście w pożarze nikt nie ucierpiał. Mieszkańcy budynku ewakuowali się z obiektu o własnych siłach jeszcze przed przyjazdem strażaków. Spore są za to straty materialne. Płomienie strawiły przede wszystkim górną część domu, natomiast reszta została zalana wodą.

Dokładna przyczyna pożaru nie jest obecnie znana. To będzie ustalał już biegły z zakresu pożarnictwa oraz policja.

Przeczytaj też: Groźny wypadek w Świebodzinie. Ranna nastolatka. W akcji śmigłowiec LPR (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u