Pijany mężczyzna wpadł koło Zielonej Góry. Ledwo stał na nogach

22 maj 2024
Autor: 
Pijany mężczyzna wpadł koło Zielonej Góry. Ledwo stał na nogach Fot. KMP Zielona Góra

Prawie trzy promile alkoholu miał pijany rowerzysta zatrzymany koło Zielonej Góry. 59-latek przewrócił się w trakcie jazdy. Nie mógł ustać na nogach.

Sytuacja miała miejsce w poniedziałek, 20 maja. Po godzinie 15:00 zielonogórski patrol policji z Wydziału Ruchu Drogowego został skierowany do miejscowości Płoty (gmina Czerwieńsk). Tam miało dojść do zdarzenia drogowego z udziałem rowerzysty.

Kiedy funkcjonariuszki z zielonogórskiej drogówki dojechały na miejsce, okazało się, że w zdarzeniu brał udział tylko rowerzysta. 59-letni mężczyzna sam się przewrócił. Po chwili wszystko było już jasne...

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Kożuchów. Lubuskie Carcassonne

Pijany rowerzysta. Ledwo stał na nogach

- Na jego zachowanie i trudność w utrzymaniu równowagi podczas jazdy rowerem wpływ miał z pewnością stan nietrzeźwości. 59-latek wydmuchał niemal 3 promile alkoholu - relacjonuje podinsp. Małgorzata Barska, rzecznik policji w Zielonej Górze.

Mężczyzna praktycznie cały czas był bardzo nerwowy i używał wulgaryzmów. Podczas próby legitymowania oświadczył, że nie ma przy sobie dokumentów. Dane dotyczące tożsamości podał ustnie, lecz były one nieprawdziwe.

Stanie przed sądem. Popełnił pięć wykroczeń

Policjantki z Wydziału Ruchu Drogowego sporządziły wobec mężczyzny wniosek o ukaranie do sądu.

- W sumie 59-latek popełnił pięć wykroczeń. To jazda rowerem po drodze publicznej w stanie nietrzeźwości, umyślne wprowadzenie w błąd policjantów poprzez podanie fałszywych danych, używanie słów nieprzyzwoitych w miejscu publicznym, spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz jazda rowerem bez obowiązkowego wyposażenia - wymienia podinsp. Barska.

Za popełnione przez mężczyznę czyny kodeks wykroczeń przewiduje karę aresztu, nagany lub kilkutysięczną grzywnę.

Przeczytaj też: Pożar w Zielonej Górze. Płomienie pojawiły się w mieszkaniu


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u