Policyjny nalot na młode osoby. "Nie wykluczamy kolejnych zatrzymań" (FILM)

23 maj 2024
Autor: 
Policyjny nalot na młode osoby. "Nie wykluczamy kolejnych zatrzymań" Fot. KPP Międzyrzecz

Akcja policji w Międzyrzeczu. Zatrzymano sześć młodych osób. Chodzi o przestępczość narkotykową. Sprawa jest rozwojowa. Nie wyklucza się kolejnych zatrzymań.

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu w ostatnim czasie mieli na celowniku walkę z przestępczością narkotykową. Podjęte działania operacyjne pozwoliły zidentyfikować osoby podejrzane o handel narkotykami oraz wytypować miejsca, w których miało dochodzić do przestępczej działalności.

- Dzięki skrupulatnemu zbieraniu dowodów oraz systematycznej obserwacji, policjanci zyskali pewność co do podejrzanych i przystąpili do realizacji precyzyjnie zaplanowanej akcji zatrzymania - relacjonuje mł. asp. Mateusz Maksimczyk, rzecznik międzyrzeckiej policji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Zderzenie osobówek w Zielonej Górze. "Niebezpieczny manewr"

Narkotyki Międzyrzecz. Zatrzymano sześć osób

W trakcie prowadzonej realizacji zatrzymano sześć osób w wieku od 20 do 26 lat. Przeszukano też miejsca zamieszkania i lokale związane z podejrzanymi. Zabezpieczono tam znaczne ilości różnych narkotyków, w tym marihuany, grzybów halucynogennych oraz tabletek ekstazy. Ich wartość szacuje się na kilkaset tysięcy złotych.

Zatrzymanym postawiono szereg zarzutów. Mowa tu m.in. o posiadaniu oraz wprowadzaniu do obrotu znacznej ilości narkotyków. Decyzją sądu dwie osoby tymczasowo aresztowano na 3 miesiące, natomiast pozostali znajdują się pod policyjnym dozorem. Grozi im kara do 20 lat pozbawienia wolności.

Policja Międzyrzecz: Możliwe kolejne zatrzymania

- To nie koniec sprawy. Policjanci zapowiadają dalsze działania mające na celu ustalenie pełnej siatki powiązań oraz źródeł pochodzenia narkotyków. Śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań i operacji, które mają na celu całkowite rozbicie grupy przestępczej - podkreśla mł. asp. Maksimczyk.

Przeczytaj też: Pijany mężczyzna wpadł koło Zielonej Góry. Ledwo stał na nogach


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u