Działkowy złodziej w rękach świebodzińskiej policji (ZDJĘCIA i FILM)

14 październik 2016

Policjanci ze Świebodzina zatrzymali 27-latka podejrzanego o liczne kradzieże z włamaniem na terenie Świebodzina. Odzyskano znaczną część skradzionego mienia. Mężczyzna usłyszał 23 zarzuty związane z czynami przeciwko mieniu. Został aresztowany na trzy miesiące.

We wtorek (11 października), tuż przed godziną drugą w nocy świebodzińscy policjanci patrolując miejskie ulice, zwrócili uwagę na młodego mężczyznę, który jechał rowerem. Mundurowi chwilę wcześniej sprawdzali okoliczne ogródki działkowe, na których w okresie od sierpnia do października dochodziło do kradzieży z włamaniem. Zainteresowali się torbami, jakie na rowerze przewoził młody mężczyzna. Podejrzewając, iż może on mieć związek ze zgłoszonymi przestępstwami, zatrzymali go do kontroli drogowej. Podczas kontroli 27-latek był bardzo niespokojny, Okazało się, iż w torbach przewozi on przedmioty mogące służyć popełnianiu przestępstw. W związku z podejrzeniem, że mężczyzna może mieć związek ze zgłoszonymi na terenie Świebodzina włamaniami został zatrzymany.

Dalsza praca świebodzińskich kryminalnych pozwoliła na zebranie materiału dowodowego oraz odzyskanie i zabezpieczenie skradzionego mienia. Mężczyzna usłyszał 23 zarzuty popełnienia czynów przeciwko mieniu. Te ustalenia oraz fakt, iż działał on w warunkach powrotu do przestępstwa, dały podstawę do tego aby prokurator Prokuratury Rejonowej w Świebodzinie wystąpił do sądu o areszt dla podejrzanego. W czwartek (13 października) sąd przychylił się do wniosku prokuratora i mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące.

W związku z zabezpieczeniem wielu przedmiotów pochodzących z kradzieży na terenie ogródków działkowych w Świebodzinie, a także na targowisku i cmentarzu, policjanci proszą aby osoby z tego terenu, które w ostatnim czasie zostały pokrzywdzone w wyniku kradzieży z włamaniem, a z różnych przyczyn tego nie zgłosiły, o zgłaszanie się w Komendzie Powiatowej Policji w Świebodzinie celem rozpoznania utraconych przedmiotów.

KPP Świebodzin

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.