Tragiczny wypadek w Kargowej. Zginęły trzy kobiety. Kierowca usłyszał zarzut (ZDJĘCIA)

03 czerwiec 2024
Autor: 
Fot. Redakcja, OSP Kargowa

Wypadek w Kargowej. Zginęły trzy kobiety potrącone przez samochód. Ofiary przechodziły w niedozwolonym miejscu. Dziś kierowca był przesłuchiwany w prokuraturze. Jest zarzut.

Wypadek Kargowa

Przypomnijmy, że do śmiertelnego wypadku doszło w sobotę, 1 czerwca, około godziny 21:40. Tragedia rozegrała się na drodze krajowej nr 32 w Kargowej w pobliżu trwającej imprezy pn. "Dni Kargowej".

Trzy kobiety przechodziły przez trasę w miejscu, gdzie nie było przejścia dla pieszych. Kiedy znajdowały się na jezdni, zostały potrącone przez 22-letniego kierowcę samochodu osobowego marki Fiat Punto. Dwie kobiety poniosły śmierć na miejscu, a jedna zmarła w szpitalu. To 72-letnia babcia, 46-letnia córka i 28-letnia wnuczka.

Wypadek w Kargowej. Kierowca z zarzutem

Postępowanie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Świebodzinie. Śledczy przesłuchiwali dziś świadków tragicznego wypadku. Z zebranym materiałem zapoznawał się także biegły do spraw rekonstrukcji wypadków drogowych. Ostatecznie do prokuratury doprowadzony na czynności został także 22-letni kierowca. Mężczyźnie po przesłuchaniu przedstawiono zarzut.

- Potwierdzam ogłoszenie zarzutu z artykułu 177 paragraf 2 kodeksu karnego - informuje Ewa Antonowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze.

Co czytamy w prawie? Artykuł 177 dotyczy spowodowania wypadku drogowego. Paragraf 2 brzmi: "Jeżeli następstwem wypadku jest śmierć innej osoby albo ciężki uszczerbek na jej zdrowiu, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8".

Przeczytaj też: Skatowany 59-latek. "Dusili oraz bili po całym ciele"


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u